Mimarca Mekan Anlatımı Metin Yarışması 2021 Ödül Töreni

KTMMOB Mimarlar Odası tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Mimarca Mekan Anlatımı Metin Yarışması 2021’in ödül töreni Lefkoşa’da gerçekleşti.

KTMMOB ve Mimarlar Odası üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Mimarca Mekan Anlatımı Metin Yarışması 2021’in ödül töreninde ödül sahipleri ödüllerini ve katılım belgelerini aldı. Yarışma jüri başkanı Suha Özkan, Mimarlar Odası Başkanı Kozan Uzunoğlu ve KTMMOB Başkanı Tunç Adanır’ın yaptıkları açılış konuşmalarıyla başlayan tören, ayrıca seçki kitapçığına giren eserlerin sahipleri, yarışma jürisi, danışman jüri üyeleri, Kıbrıs Mimarlar Odası Yönetim Kurulu ve Yayın Kurulu üyelerine de ev sahipliği yaptı.

Mimarlar Odası’nın Lefkoşa Surlariçi’ndeki merkez binasının avlusunda  gerçekleşen törende Jüri başkanı Prof. Dr. Suha Özkan katılımdaki artan kaliteye ve ödül alan kadın yarışmacıların başarısına dikkat çekti. Tören, Kıbrıslı yazar ve aynı zamanda yarışma jürisinde yer alan Neşe Yaşın ile yarışma danışman üyelerinden Kıbrıslı sanat yönetmeni ve tiyatrocu Aliye Ummanel’in mimarlık ve mekan konularını ele aldıkları eserlerinden şiir ve kitap alıntılarıyla devam etti. Ödül töreni, müzik dinletisi ve kokteylin ardından sonlandı.

Yarışmada, birçok metne seçki kitapçığında yer verilirken ödül kazanan eserler şu şekilde;
Birincilik Ödülü: Özge Kırçıl – Merdiven
İkincilik Ödülü: Çiğdem Güven – Ruhi, Mavi Ekran ve Ağaçlı Park
Üçüncülük Ödülü: Esin Yılmaz – Zamanın Birinden Gelen Öykü
Özel Ödül: Çağrı Acar – Arayış
Mansiyon: Merve Eflatun – Bir Hikaye Yazmak
Mansiyon: İrem Durmuş – O
Mansiyon: Hülya Yavaş – Mekanın -mış hali: Petra’da Yeniden Kurulan Geçmiş Zaman