Milliyet Mimarlık Dergisi’nin 41. Sayısı Bu Pazar Bayilerde!

YAPI Dergisi’nin içerik yönetimiyle yayınlanan Milliyet Mimarlık dergisinin 41. sayısı 30 Haziran Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde!

Milliyet Mimarlık Dergisi’nin yeni sayısında, izleri milattan önce 8. yüzyıla dayanan ve bilinen en eski yerleşimlerden biri olan Çatalhöyük antik kentinde arkeolojik kalıntıları olduğu kadar arazideki mevcut yapıları, ana yaklaşım güzergahı olan araç yolunu ve zamanında höyüklere hayat veren dereyi birbirine bağlı organizmalar olarak kabul eden, bütüncül bir yerleşim yaklaşımıyla ele alınan TEĞET tasarımı Çatalhöyük Ziyaretçi Merkezi ele alınıyor. 

Söyleşi sayfalarımızda, “tartışmalı çevresel ve sosyo-politik konulara” çözüm getirmeye odaklanan 40 yıllık mimarlık pratikleri ile Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA) tarafından verilen Altın Madalya’nın 2024 yılı sahipleri olan Lake | Flato Architects kurucuları David Lake ve Ted Flato ile doğayla bağ kurmayı, yerel kimliği ve yeniden kullanımı öncelikli tutan, sürdürülebilir ve yenilikçi mimari yaklaşımları üzerine gerçekleştirilen sohbete yer veriliyor. 

Derginin Dosya sayfalarında, usta yönetmen Wim Wenders imzalı “Perfect Days”in İstanbul Film Festivali’ndeki gösteriminin ardından yeniden gündeme gelen The Tokyo Toilets projesini ve filmde ön plana çıkan tuvaletleri mercek altına aldık.

Boytorun Mimarlık’ın farklı çalışma ve sosyalleşme fonksiyonlarını bir arada bulundurmak ve kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap vererek kurumun çalışma kültürüne yeni bir soluk getirmek ilkesiyle ve dinamik, yenilikçi ve modern bir anlayışla biçimlendirdiği Mercedes-Benz Türkiye Genel Müdürlüğü’nü İç Mimari sayfalarımızda bulabilirsiniz. 

Gündem sayfalarımızda mimarlık ortamındaki yarışmalar, etkinlikler ve önemli gelişmelerin yanı sıra Suha Özkan’ın “Bilge Adam Ahmet Turhan Altıner Sonsuza Göçtü” başlıklı yazısı yer alıyor.

Milliyet Mimarlık dergisinin dolu dolu içeriğini ay boyunca www.milliyet.com.tr ve www.yapidergisi.com web siteleri üzerinden e-dergi olarak indirebilirsiniz. Ayrıca Milliyet Mimarlık’a Getir, Trendyol ve Shopier uygulamaları aracılığıyla 81 ilde ulaşabilmeniz mümkün.