Maskot International Genel Merkezi

Mimari Tasarım
C.F. Møller Architects

Proje Yeri
Pårup, Danimarka

Tamamlanma Tarihi
2021

Toplam İnşaat Alanı
50.000 m²

Fotoğraflar
Martin Schubert

C.F. Møller Architects, tekstil firması Mascot International için Danimarka’nın Odense kentinde yer alan, geçirgen ve dinamik bir genel merkez tasarladı.

İş giyimi üzerine yoğunlaşmış tekstil firması Mascot International’ın yeni yönetim ve lojistik merkezi, C.F. Møller Architects tarafından tasarlandı.

Büyük bir yeşil alanda konumlanmış bina, arazide dinamik bir form olarak kendini gösteriyor. Danimarka’nın Silkeborg ve Herning şehirlerini bağlayan otoyola bakan ana cephenin şeffaf tasarımı sayesinde dış mekandan iç faaliyetler izlenebiliyor. Öte yandan merkezin geçirgen yapısıyla ofis birimlerinden, oditoryumundan, spor salonundan ve çatı terasından bölgeyi panoramik olarak izlemek de mümkün kılınmış. Ana cephenin önünde konumlandırılmış havuz, hem yağmur sularını topluyor hem de binayı yansıtarak girişi tanımlıyor.

Mascot International Genel Merkezi, şirketin yönetim ve lojistik birimlerini bir atriyum çevresinde bir araya getirmiş. Binaya doğrusal biçimde eklemlenmiş kütle ile farklı departmanlar arasında iş akışı sağlanırken, binanın aydınlık ve dinamik atmosferi pekiştirilmiş.