“Mars’ta İlk Koloni” Uluslararası Fikir Yarışması

2019 Kuala Lumpur Mimarlık Festivali programı kapsamında düzenlenen “Mars’ta İlk Koloni” Uluslararası Fikir Yarışması için başvurular 27 Şubat tarihinde sona eriyor.

Şimdiye kadar birçok filme ve yazıya konu olan Dünya’dan çok uzak bir gezegende yaşayan insan kolonisinin yaşamını konu alan “Mars’ta İlk Koloni” Uluslararası Fikir Yarışması, herkesin katılımına açık olarak gerçekleştiriliyor.

Katılımcılardan Mars’ta yaşamanın nasıl olabileceği ya da olması gerektiği hakkında düşünüp, öneriler geliştirmesi bekleniyor. Mars’taki ilk insan kolonisi için oluşturulacak tasarımların, Dünya’dan materyaller kullanılarak üretilmesi ve bu üretimlerin bütün halinde veya parçalı bir şekilde Mars’a taşınarak, orada birleştirilmesi kurgusuyla oluşturulması bekleniyor.

20-45 yaş aralığında, eşit sayıda erkek ve kadından oluşan bir grup için esas olarak iklimlendirme, barınma, su ve yiyecek gibi temel ihtiyaçlara ve güvenlik gibi konulara cevap verebilen ve bu koloninin gelecekteki büyüme senaryosu için çözüm önerilerine sahip tasarımlar üretilmesi hedeflenen yarışma için teslim tarihi 26 Nisan 2019’da sona eriyor.

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 10.000 USD + Sertifika

İkincilik Ödülü: 5.000 USD + Sertifika

Üçüncülük Ödülü: 2.000 USD + Sertifika

Ayrıntılı bilgi:

http://www.klaf.my/competition/mars/