KONE’den E-Link™ Sistemi: Tek Noktadan Asansör ve Yürüyen Merdiven Takibi…

Asansör ve yürüyen merdiven sektörünün önde gelen ismi KONE, E-Link™ tesis yönetim aracı ile binalarda, bina sakinlerine mümkün olan en iyi hizmet kalitesinin sunulmasını sağlıyor.

KONE’nin ürettiği E-Link™ sistemi ile tüm asansör ve yürüyen merdivenleri tek bir konumdan takip edebilmek mümkün. Özellikle insan akışının yoğun olduğu binalarda, daha yüksek güvenlik ve konfor için hem asansör hem de yürüyen merdivenlerin kontrolü ve takibi büyük önem taşıyor. Sistem, ekipmanların genel durumu, yoğunluk, trafik performansı ve kullanılabilirlik ile ilgili gerçek zamanlı bilgiler sunuyor. Kapsamlı izleme imkânları, asansör ve yürüyen merdivenlerin çalışma durumlarını detaylı bir şekilde takip etmeyi sağlıyor. Kolay uzaktan konfigürasyon ve yönetim özelliği ise ekipmanların konfigürasyonunu uzaktan kontrol etmeyi ve yönetmeyi olanaklı hale getiriyor. KONE E-Link™, asansör ve yürüyen merdivenler hakkında gerçek zamanlı ve detaylı çalışma verileri ile her an ilgilileri bilgilendiriyor. Ayrıca önemli olayların yeniden izlenmesi ve analizi yoluyla güvenlik ve kontrolü geliştirirken, asansör modlarını uzaktan değiştirmeye ve asansörleri uzaktan kilitlemeye de imkân tanıyor.

Tüm ekipmanların durumunu tek bir ekran üzerinde detaylı bir şekilde görebilme imkânı sunan KONE E-Link™ Monitoring özelliği, asansör ve yürüyen merdivenlerin takibini olabildiğince kolaylaştırıyor. KONE E-Link™ Reporting özelliği ise asansör performansı (örneğin her kattan yapılan asansör çağrıları sayısı), destinasyon kontrol sistemi performansı (bekleme süreleri ve destinasyona varış süreleri), alarmlar vb. ile ilgili kapsamlı raporlar iletiyor.