Koçtaş’ın İlham Veren Dekorasyon Trendleri ile Evlerde Yenilenme Hareketi Başlıyor…

Koçtaş’ın yepyeni ‘Yaşayan Evler Dekorasyon Trendleri 2018’ dergisi, yaşam alanlarının dekorasyonu için bir çok yaratıcı ve güzel fikir sunuyor. Dergi, modern, country ve klasik stillerinde 13 farklı koleksiyon seçeneği ile evlerini baştan sona yenilemek ya da ufak dokunuşlarla güzelleştirmek isteyenler için yüzlerce güzel fikirle dolu.  Koçtaş’ın dekorasyon alanına odaklanarak geliştirdiği, ilham veren ‘Yaşayan Evler Dekorasyon Trendleri 2018’ dergisinde her zevke ve bütçeye uygun seçenekler yer alıyor.

Koçtaş’ın, ‘Yaşayan Evler Dekorasyon Trendleri 2018’ dergisi çıktı. Dergide, 2018 dekorasyon trendleri olan modern, country ve klasik stillerinin yansıtıldığı 13 yeni koleksiyon ile ultra violet, yeşil, marsala gibi yılın renkleri; dar alanlardan geniş mekânlara, her ihtiyaca uygun çözüm önerileriyle birlikte sunuluyor.

Koçtaş ‘Yaşayan Evler Dekorasyon Trendleri 2018’ dergisi modern stilde 8 farklı koleksiyon ile zenginleşiyor…

Aydınlatmadan aksesuar grubuna kadar farklı seçimlerin ön plana çıktığı; çeşitli desen ve formlarla dikkat çeken modern stil önerileri ‘Yaşayan Evler Dekorasyon Trendleri 2018’ dergisinde tüketicilerle buluşuyor. Dergi, modern tarzda sert hatlı metal eşyalar, beton ve tuğla görünümlü objeler, siyah, gri, bordo ve kahverengi tonların hâkim olduğu ‘Endüstriyel’; ahşap, hasır, rattan malzemeler, yeşil, bej ve doğal kahve renkler ile doğal tekstillerin göze çarptığı ‘Doğal Yaşam’; az eşya, sade renk ve çizgilerin çıkış noktası olduğu ‘Minimal’; kendinden desenli dokular, opak cam, beyaz ahşap, saydam griler ve yalınlık sunan ‘Sade Tutkusu’; modern çizgilerin başrolde olduğu ama ışıltılı, hafif klasik ögeleri de kapsayan ‘Parlayan Şıklık’; dekorasyonda çoklu renk tercihiyle düz hatlar ve zarif geçişlere sahip ahşap kullanımıyla ‘Hayatın Renkleri’; yoğun şekilde renk ve aksesuar kullanılan ve evlerde neşeli bir hava estiren ‘Karnaval Zamanı’; yaratıcılık, kişiselleştirme, canlı renkler, cesur desenler, bolca bitki kullanımıyla tanımlanan sezonsal koleksiyon ‘Tropik Kaçış’ gibi sekiz farklı koleksiyon önerisiyle zenginleşiyor.

Country stili, sade ve rahat yaşam alanları sunuyor… 

2018 yılı trendlerinden olan country tarzı ise İngiliz, Fransız ve Amerikan kır stilinden esintiler taşıyan ürünlerle dergideki yerini alıyor. Sıcak eskitme ahşaplarla kareli ve çiçekli tekstillerin başrolü paylaştığı country tarzı; sade, vintage ve rahat yaşam alanları sunuyor. Pastel tonlarının öne çıktığı bu stilde, sade çizgiler, yumuşak dokular ve zarif detayların birlikteliğini yansıtan ‘Romantik Düşler’, beyaz ve mavinin kusursuz uyumumun hasır, ahşap gibi natürel materyaller ve bej tonları ile buluştuğu ‘Dingin Beyaz’; toprak tonları, etnik, kuş tüyü desenli kilim ile yastıklar, seramik objeler, amber camlı aydınlatmalar, ahşap çerçeveler ve eskitilmiş görünümlü duvar kâğıtlarının dağ evi havasını evlere taşıtan ‘Dağ Esintisi’ olmak üzere, Country akımı etkisindeki üç farklı koleksiyon yer alıyor.

Modası hiç geçmeyen Klasik stil, 2018 trendleri arasında yer alıyor… 

Geçmişin izlerini günümüze yansıtan, zamansız klasik stil de görkemli duruşuyla 2018 yılında da trendler arasında. Yaşam alanlarında mobilya seçimi kadar mimari detayların da önem kazandığı bu stil, zarif ve nostaljik bir mekân düzeni oluşturmaya yardımcı oluyor. Altın renkli tasarımlar, damask desenler ve nötr tonlarda objelerin dikkat çektiği ‘Görkemli Işıltılar’, pastel renklerin ince çizgilerle biçimlendirilmiş bakır ve bronz tasarımlarla bütünleştiği ‘Zarif Dokunuş’ ve capcanlı renkte dokumalar, eskitme pirinç aydınlatmalar, metal fenerler, Arabik desenli halı, ahşap paravan gibi kombinasyonlarla büyülü bir atmosfer sunan ‘Doğunun Gizemi’  klasik çizgilerde üç özel koleksiyon olarak dergideki yerini alıyor.

“Müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabilecek bir çözüm merkezi konumundayız.”

Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, ‘Yaşayan Evler’ dergisi ile ilham vermeyi, evini güzelleştirme motivasyonuna sahip herkesin işini kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirterek “Öncelikli hedefimiz, müşterilerimize evlerini güzelleştirmek için en hızlı, en uygun, en keyifli alışveriş deneyimini yaşatacak ürün ve hizmetler sunmak. Koçtaş olarak, müşterilerimizin çimentodan çiçeğe tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabilecek bir çözüm merkezi konumundayız. Zengin ürün gamımız ve uygun fiyatlarımızla müşterilerimizin evlerini diledikleri gibi güzelleştirebilmelerine çok önem veriyoruz. Müşterisine daima en iyiyi sunmayı amaçlayan bir şirket olarak işi bir adım daha öteye taşıyarak, onlara ilham vermek, beklentilerinin üzerine çıkan bir deneyim yaşatmak hedefiyle yeni çalışmalara imza atıyoruz. İşbirliği içinde olduğumuz tasarım ofisiyle birlikte tüm dekorasyon ve aydınlatma ürün gamımızı yeniden çalıştık ve koleksiyonlara göre ayrıştırdık. Bu kategorilerde ürün gamımızın %50’sini tamamen yeniledik; yenilenen ürünlerimizin %25’i de sadece Koçtaş’a özel ürünler. Bu koleksiyonları  hem dergimizde hem de mağazalarımızda sergileyerek yenilikçi güzel fikirleri müşterilerimizle  buluşturuyoruz. Koçtaş’ın yepyeni dekoratif ürünleri arasında tarzlarına en uygun olanı seçmek için müşterilerimizi 13 koleksiyonumuzu incelemeye mağazalarımıza davet ediyoruz. Ayrıca, yeni başlattığımız bir uygulama ile belirli Koçtaş mağazalarında her biri alanında uzman ‘stil danışmanlarımız’ ile müşterilerimize ücretsiz olarak trendlere yönelik bilgi ve güzel fikirler aktarıyoruz. Son noktada, evde bir tadilat veya yenileme için ustaya ihtiyaç duyulduğunda, ‘Ustabilir’ mobil uygulamamız aracılığıyla da müşterilerimizi ve ustalarımızı buluşturuyoruz” dedi.