Kent Hakkı: Müdahaleler ve Mücadeleler

Yıldız Teknik Üniversitesi Kent Araştırmaları Kulübü, Kent Hakkı: Müdahaleler ve Mücadeleler konulu söyleşide Prof. Don Mitchell’ı ağırlıyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Kent Araştırmaları Kulübü, 31 Mart saat 19:00’da YTÜ Beşiktaş Kampüsü Oditoryum’da Prof. Don Mitchell ile “Kent Hakkı: Müdahaleler ve Mücadeleler” konulu bir söyleşi düzenliyor.

Mitchell; kent, kültürel coğrafya ve tarihsel coğrafya alanlarında çalışmalar yapan coğrafya profesörü. Rutgers Üniversitesi’nda doktorasını tamamlayan, Syracuse ve Colorado üniversitesilerinde öğretim üyeliği yapan ve Syracuse Üniversitesi’nde onursal ordinaryüs profesör unvanına sahip olan Mitchell, şu an Uppsala Üniversitesi Kültürel Coğrafya bölümünde araştırmalarına devam ediyor.

Özellikle kamusal alan, emek coğrafyası ve kent hakkı konuları üzerinde tarihsel çalışmalar yapan Don Mitchell’ın öne çıkan bazı yayınları “The Lie of the Land: Migrant workers and the California Landscape”, “They Saved the Crops: Labor, Landscape and the Struggle Over Industrial Farming in Bracero-Era California”, “The Right to the City: Social Justice and the Fight for Public Space” ve “The People’s Property? Power, Politics, and the Public” olarak sıralanabilir. Mitchell, Türkçe’ye de çevrilmiş olan Kent Hakkı kitabının yazarıdır.

Etkinliğe katılmak için kayıt formunun doldurulması gerekiyor.