Kellogg School’s Global Hub

Mimari Proje

KPMB Architects

Tasarım Ekibi

Bruce Kuwabara, Marianne McKenna

Proje Ekibi

Luigi LaRocca, Kevin Thomas, John Peterson, Carolyn Lee, Graham Baxter, Camille Mitchell, Andrew Hill, Rob McKaye, Victor Garzon, Ramon Janer, Vaughn Miller, Rita Kiriakis, Mohammed Soroor, Teddy Benedicto, Jennifer Davis, Jonathan Enns, Jacki Chapel, Jessica Juvet

Proje Yeri

Northwestern Üniversitesi, Illinois, ABD

Peyzaj Projesi

Hoerr Schaudt

Proje Yönetimi

Northwestern University

Tamamlanma Tarihi

2017

Alan

38.555 m2

Fotoğraflar

Tom Arban, Bruce Damonte, Nic Lehoux

Statik Proje

Thornton Tomasetti

Mekanik, Elektrik ve Tesisat Projesi

AEI Affiliated Engineers

Jeoteknik Danışmanlığı

Eriksson Engineering

Enerji ve İklimlendirme Danışmanlığı

Transsolar

LEED Danışmanlığı

HJ Kessler

Associates

Aydınlatma Danışmanlığı

Tillotson Design Associates

Akustik Danışmanlığı

Threshold

Asansör Sistemleri

Soberman

Engineering

Atık Yönetimi

Cini Little

Park ve Trafik Danışmanlığı

Desman

İnşaat Maliyet Danışmanlığı

Construction Cost Systems

KPMB Architects tasarımı Kellogg School’s Global Hub, Northwestern Üniversitesi’nin Evanston Kampüsü’nde, dinamik, teknoloji harikası ve modern mimarisiyle dikkat çekiyor.

Michigan Gölü’nün kıyısında, Northwestern Üniversitesi’nin Evanston Kampüsü’nde, Şikago’nun enfes siluetine hakim bir konumda yer alan Kellogg School’s Global Hub binası, KPMB Architects tarafından, okulun 21. yüzyılın iş dünyasını insanlığın yararı için yapıcı ve pozitif bir güç olarak rehabilite etme vizyonundan esinlenerek tasarlanmış. Kampüs içinde dinamik, teknoloji harikası ve modern mimarisiyle dikkat çeken yapı, yöneticilik eğitimi ve MBA sınıflarının yanı sıra toplanma alanlarını, esnek öğrenme ortamlarını, fakülte ve idari ofisleri barındırıyor.

Farklı ölçeklerde öğrenme ve işbirliği için esnek ve uyarlanabilir alanlar barındıran beş katlı yapı LEED Platinum sertifikasına sahip. Binanın kalbini öğrencilerin, öğretim üyelerinin ve ziyaretçi liderlerinin bir araya geldiği üç katlı bir atriumdan ibaret olan Fakülte Zirvesi ile İspanyol Merdivenleri’ni anımsatan Gies Plaza oluşturuyor. İkinci katta ayrıca 350 kişilik bir de oditoryum bulunuyor.

Global Hub’ın yüksek teknoloji özelliklerine sahip olan 15 sınıfı ise farklı öğrenme türlerini desteklemek için “telepresence” teknolojisi ve dönüşüm esnekliği sunuyor. Yapı ayrıca yenilikçilerin ve tasarımcıların işbirliği yapabilmelerine olanak tanıyan özel bir alan olan “Galvin Design”ın yanı sıra öğrenci girişimcilerin yeni iş sahalarını keşfettiği, test ettiği ve piyasaya sürdüğü yaratıcı bir çalışma alanı olan “Levy Girişimcilik Stüdyosu”na da ev sahipliği yapıyor.