Kastamonu Entegre, Çukurova’da Sektör Profesyonelleri ile Buluştu…

Ağaç bazlı panel sektöründe faaliyet gösteren Kastamonu Entegre, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları’nda yer aldı. Şirket, fuar kapsamında Ortadoğu, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler’den sektör profesyonelleri ve temsilcilerle buluşarak ilişkilerini kuvvetlendirdi.

Ağaç bazlı panel sektöründe faaliyet gösteren Kastamonu Entegre, yurt içi ve yurt dışında katıldığı fuarlarda adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları’na katılan şirket, sektöre yenilik getiren ürünleriyle yoğun ilgi gördü. Şirket, Vision, Reflection, Evogloss serileri öne çıkarken, Glossmax, Arcylic Panel, Artfloor ve Floorpan serileri de mobilya sektöründen alıcılar, üreticiler ve tedarikçilerden yoğun ilgi gördü. Kastamonu Entegre, beş gün fuar süresince, Türkiye’nin tüm illerinden ve Ortadoğu, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler’den gelen profesyonellerle yeni pazarlara erişim ve yeni iş ortaklıkları ile ilgili çalışmalar yürüttü. Kastamonu Entegre standı, fuarın ilk sabahında Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı ağırladı. Fuar kapsamında konuşan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, Çukurova Bölgesi’nin hızlı bir gelişim potansiyeline sahip olduğunu, dinamik ekonomisi ile geleceğin en önemli küresel ticaret merkezlerinden biri olacağına inandığını vurguladı. Bu öngörüden hareketle 2012 yılında Adana MDF tesislerinin üretime başladığını belirten Yıldız, tesislere yönelik şu bilgileri verdi:

“2012 yılından bugüne Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet veren 380 bin metrekare açık, 95 bin metrekare kapalı alana sahip Adana MDF tesisimizde ham ve melamin kaplı MDF laminat parke ve parlak panel üretiyoruz. Ürünleri, Irak, Suriye, Lübnan, Mısır, İsrail, Tunus, Fas, Amerika ve Balkan ülkelerine ihraç ediyoruz.”

2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları’na katılarak mevcut ilişkileri kuvvetlendirmek ve yeni işbirlikleri geliştirmek istediklerini belirten Yıldız, özellikle de Orta Doğu’daki etkinliklerini arttırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.