Kalekim’den “Seracare”

Kalekim’in, yüzey temizlik ve bakım malzemesi olarak geliştirdiği “Seracare” ürün grubu seramik, granit, mermer gibi kaplama malzemelerinin ve derz dolguların ilk günkü gibi görünmesini sağlıyor.

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle vaktimizin çoğunu balkonlar ve teraslarda geçirmeye başladık. Ancak bu alanların temizliğinde yüzeylerin dış ortamlara direkt maruz kalması nedeniyle, önlemlerimizi bir adım daha öteye taşımamız gerekiyor.

Kalekim, seramik ve derz dolguların üzerinde oluşan kir, kireç ve deterjan kalıntılarını derzleri aşındırmadan çıkaran organik temizlik malzemesi “Seracare derz temizleyici” ile kullanıcıların beklentilerini karşılıyor.

Derz dolgu üzerindeki biriken doğal kirlerin olduğu bölgeye yakın mesafeden sıkılarak kullanılan organik temizlik malzemesi Seracare derz temizleyici sayesinde, sadece 3-5 dakika sonra bez veya sünger yardımı ile temiz bir yüzey elde ediliyor. Seramik, porselen seramik gibi kaplama malzemeleri ve derz dolguların temizliğinde başarılı sonuç veren ürün, doğal içeriği sayesinde dolgu yüzeyini aşındırmadan temizliyor.

Kalekim’in Seramik yüzeylerde kalan çimento esaslı yapıştırıcı ve derz dolgu atıklarının temizlenmesi için geliştirdiği “Seracare çimento sökücü” ise başta banyo ve mutfak olmak üzere seramik kaplı tüm mekanlarda son derece kolay ve etkili bir temizlik sağlıyor.

Seracare çimento sökücü, seramik, porselen seramik, sırlı seramik, granit, klinker, kotto, rustik döşeme, ocak taşları, doğal taş gibi kaplama malzemeleri üzerindeki çimento ve kireç esaslı tüm inşaat atıkları ve harç kalıntılarının kolayca temizlenmesinde kullanılıyor.

Serinin diğer bir ürünü olan Seracare Leke Çıkarıcı, seramik, granit, mermer gibi malzemeler üzerinde kahve, yağ, meyve suyu gibi zorlu lekelerin çıkarılmasında sonuç vererek temizlik işlerini kolaylaştırıyor.