Kalebodur’la Maket Yarışması

Mimari üretimin temel taşlarından mimari maketi konu alan “Kalebodur’la Maket Yarışması”, tasarımların her aşamasından, her detaydaki ve her ölçekteki maketleri #kalebodurlamaket hashtag’i ile paylaşmaya davet ediyor.

Kalebodur’la Maket Yarışması, mimari üretimin temel taşlarından mimari maketi konu alıyor ve bu alanda üretimleri olan tasarımcıları öne çıkarmayı amaçlıyor. Yarışma, tasarımlarınızın her aşamasından, her detaydaki ve her ölçekteki maketleri #kalebodurlamaket hashtag’i ile paylaşmaya davet ediyor.

Kalebodur’la Maket Yarışması mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, endüstri ürünleri tasarımı, şehir ve bölge planlama bölümlerinde eğitim gören ya da bu bölümlerden mezun kişilerin katılımına açık. Başvurular bu yarışma için üretilmiş olmak zorunda değil ancak eserin kişiye ait olması bekleniyor.

Yarışmacı dilediği kadar maket ile yarışmaya katılabilir ancak her gönderi yalnızca bir maket içermek zorunda. Farklı maketlerin aynı gönderi ile teslim edilmesi durumunda başvuru değerlendirmeye alınmayabilir.

Tasarım sürecinin parçası olmayan satış amaçlı üretilmiş, ticari maketler değerlendirilmeye alınmayacak.

Yarışmacıların  maket fotoğraflarını kendi Instagram hesabından paylaşması bekleniyor ve Instagram profilinin “açık” olması zorunlu.

Başvurunun geçerli olabilmesi için yapılan paylaşımlarda Kalebodur’un Instagram hesabına mention ve #kalebodurlamaket hashtagi eklenmesi gerekiyor. Kalebodur’u mention etmeyen, özel hesaplardan veya yanlış/farklı hashtag ile yapılan başvurular değerlendirilmeye alın(a)mayacak. Kalebodur’un Instagram hesabını takip etmeyen yarışmacılar, yukardaki şartları yerine getirmiş olsa bile yarışma dışı bırakılacak.

Tüm bunlara ek olarak, ön seçim listesine kalan kişilerden Öğrenci / Mezuniyet Belgesi (Katılımcı tarafından E-Devlet üzerinden elde edilebilir) talep edilecek.

Yarışma Takvimi
Son başvuru tarihi: 20 Kasım 2020 (saat 23:59’a kadar)
Ön seçim sonuçlarının ilanı: 30 Kasım 2020
Ödüllerin ilanı: 11 Aralık 2020

Jüri
Cemal Çobanoğlu
Barış Demir
Murat Küçük
Salih Küçüktuna
Pelin Özgen

Ödüller
1. Ödül: 3D Yazıcı
2. Ödül: Dremel seti
Eşdeğer Mansiyon (max. 5 adet): Atölye Kale ürünlerinden hediyeler