“Kalebodur’la Eskiz Yarışması”

“Kalebodur’la Eskiz Yarışması” herkesi projelerindeki eskizlerini, seyahatlerindeki serbest el çizimlerini, toplantı ve telefon konuşmaları sırasında yaptıkları karalamaları paylaşmaya davet ediyor.

Kalebodur, 18 Haziran’da başlattığı “Kalebodur’la Eskiz Yarışması” ile bu alanda yeteneği olan tasarımcılara kendilerini gösterme fırsatı sunuyor.

Tasarımcıların en öznel dışavurumlarından biri olan eskiz yapma kültürüne katkı sağlamak ve bu konudaki yetenekli tasarımcıları öne çıkartmayı hedefleyen yarışmanın son başvuru tarihi 30 Temmuz 2020. Jüri üyeleri Gönül Ardal, Ömer Selçuk Baz, Kerem Erginoğlu, Cem İlhan, Sinan Kafadar, Pelin Özgen ve Aydan Volkan’dan oluşan yarışmaya katılımcılar, diledikleri konuda ve diledikleri kadar eskiz ile katılabiliyor.

Yarışmanın sonunda birinci olana katılımcı, MasterClass (https://www.masterclass.com/) adresindeki online derslere 1 yıllık sınırsız erişim hakkı, ikinci olan da çizim kalemi ile ödüllendirilecek. Yarışmada Seçici Kurul tarafından Eşdeğer Mansiyon Ödülü’ne layık görülenler ise, Atölye Kale ürünlerinden sürpriz hediyeler kazanacak.

Mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, endüstri ürünleri tasarımı, şehir ve bölge planlama bölümlerinde eğitim gören ya da bu bölümlerden mezun kişilerin katılımına açık olan yarışmaya başvuru için kullanılan çalışmanın bu yarışma için üretilmiş olma zorunluluğu yok ancak eserin kişiye ait olması zorunlu.

Yarışma Takvimi
Son başvuru tarihi: 30 Temmuz 2020 (saat 23:59’a kadar)
Ön seçim sonuçlarının ilanı: 12 Ağustos 2020
Ödüllerin ilanı: 17 Ağustos 2020