Kale Banyo’nun “Smart” Felsefesi…

Tüm ürünlerine Çevresel Ürün Deklarasyonu “EPD” alan ilk Türk firması Kaleseramik, deneyimli markası Kale Banyo’nun “Smart” felsefesiyle hayata geçirdiği “SmartHijyen” özelliğine sahip ürünlerle banyoları ferah ve hijyenik ortamlara dönüştürüyor.

Kale Banyo’nun hayata geçirdiği yenilikçi ürünleri, banyolarda akılcı ve çevre dostu çözümler üretiyor. Su tasarrufu konusunda çok iddialı olan Kale Banyo’nun, tasarrufa yönelik, çevreci ve yenilikçi tasarımları olarak “Smart” grubunda yer alan ürünleri SmartYıkama Klozet, SenseSmart Pisuvar, AquaSmart Pisuvar, SmartEdge, SmartColor ve SmartYüzey’den oluşan çevre dostu “Smart Ürün Ailesi” ile her ayrıntının düşünüldüğü yeni mekanlar oluşturuyor.

Evlerimizde, en çok mikrop barındıran yerlerden biri hiç şüphe yok ki banyolar. Nemli ortamlarından dolayı Campylobacter’den Salmonella’ya, E. Coli’den Aspergillus’a birçok bakteri özellikle klozet ve lavaboları yuva ediniyor. İşte bu yüzden hijyenik bir banyo, sizin ve ailenizin sağlığı için hayati önem taşıyor. Hijyenik bir banyoya sahip olmanın en güvenli yolu ise, tedbiri baştan almaktan geçiyor.

Türkiye’ye birçok inovatif ürün kazandıran Kale Banyo, konutlardan iş yerlerine, restoranlardan otellere, spor salonlarından alışveriş merkezlerine kadar pek çok ortak yaşam alanında kullanılan klozet, lavabo, pisuvar, klozet kapağı gibi vitrifiye ürünlerini, SmartHijyen özelliği ile üretiyor. Kale Banyo, aynı zamanda daha az temizlik malzemesi ile daha kolay temizlik sağladığı için doğaya dost çözümler sunuyor.

SmartHijyen özelliğinin, bağımsız laboratuvarlarda yapılan testlerde yeni bakterilerin oluşumunu engellediği ve var olan bakterilerin hücre yapısını da bozarak yok ettiğinin kanıtlandığını vurgulayan Kaleseramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay Yurdatap, bu teknoloji sayesinde, hijyenik bir banyoya kavuşmak için daha az temizlik maddesi ve su kullanılacağını, bunun da çevrenin daha az kirlenmesi anlamına geldiğini kaydetti. Yurdatap, “Kale Banyo olarak; tüm vitrifiye ürünlerimizi, SmartHijyen özelliği ile üretip tüketiciyle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. SmartHijyen, Kale Banyo ürünlerinde sağladığı antibakteriyel özelliğini, ilk günkü gibi koruyor. İçeriğinde bulunan nano boyuttaki gümüş iyon, mikropların hücre duvarlarına zarar vererek, DNA ve RNA yapılarını bozuyor. Kullanılan nano gümüş iyonları, ürünlerin üzerinde bulunan bakterilerin çoğalmasına engel olurken, mevcut bakterileri de yok ediyor” diye konuştu.