Kadir Has Üniversitesi Mezuniyet Seminerleri: Douglas Spencer | “Personifying Capital: Architecture and the Image of Participation”

Kadir Has Üniversitesi Mimarlık Bölümü Mezuniyet Seminerleri’nin 10 Kasım’daki konuğu, “Personifying Capital: Architecture and the Image of Participation” başlıklı konuşmasıyla Douglas C. Spencer oluyor.

Kadir Has Üniversitesi Mimarlık Bölümü Mezuniyet Seminerleri dersi kapsamında düzenlenen seminerler devam ediyor.

Herkesin katılımına açık olacak şekilde düzenlenen seminerler, Youtube üzerinden canlı yayınlanıyor. Bugüne kadar Bülent Tanju, Erdem Ceylan, Peter Eisenman, Aslı Odman’ın konuşmalarıyla yer aldığı seminer dizisinin 10 Kasım’daki konuğu, “Personifying Capital: Architecture and the Image of Participation” başlıklı konuşmasıyla Douglas C. Spencer oluyor.

Mezuniyet Seminerleri dersi, 1960’larda Modernizm eleştirisinden günümüze kadar geçen dönemi kapsayan etkili fikirleri, hareketleri, mimarları, planlayıcıları, sergileri ve yayınları tanıtmak ve bunları modernlik, post-modernlik, endüstriyel toplum, geç kapitalizm, küreselleşme, sosyal eşitsizlik, post-insan, çevresel zorluklar, kentsel büyüme ve kamusal alanın erozyonu kavramları bağlamında tartışmak için kritik bir forum olarak tasarlanmış.

Douglas Spencer, Iowa State Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Lisansüstü Eğitim Direktörlüğünü yapıyor. Daha önce Architectural Association, Royal College of Art ve University of Westminster’da ders verdi. 2016 yılında yayınlamış olduğu “Neoliberalizmin Mimarlığı: Çağdaş Mimarlığın Denetim ve İtaat Aracına Dönüştürme Süreci” isimli kitabı çağdaş mimarlık incelemelerinde sıkça başvurulan önemli bir yayın olarak görülüyor.

Konuşma, 10 Kasım 18:00’de khasarch Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.