İzocam Bu Yıl da Sanayinin Devleri Arasında

İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2021 listesi açıklandı. Yalıtım sektörünün lider kuruluşu İzocam, bu yıl da Türkiye’nin dev sanayi kuruluşları arasında yer aldı.

İzocam, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda başarı çıtasını yükselterek bu yıl da İSO 500’deki yerini aldı. İSO 500 listesi, İstanbul Sanayi Odası tarafından; firmaların 2021 yılındaki üretimden satışları, net satışları, katma değeri, özkaynakları, aktif toplamı, vergi öncesi dönem kar/zararı, faiz, amortisman ve vergi öncesi kar/zararı, ihracat ve çalışanlar ortalaması ile belirlendi. 2021 yılında satış ve karlılıkta atağa geçen İzocam, bu başarısıyla İSO 500 listesinde bir önceki yıla oranla 8 basamak daha yükselerek 456. sıraya yerleşti.

İzocam’ın her ihtiyaca uygun ürün ve çözümleri ile gerek yurt içinde gerekse yurtdışında dünya çapındaki önemli projelerin aranan markası olduğunu vurgulayan İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, sektördeki lider konumlarını her yıl İSO 500 listesine girerek ve Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşundan biri olmayı başararak taçlandırdıklarını belirtti. 2021 yılını çift basamaklı büyüme rakamlarına ulaşarak ve 2020 yılındaki cirolarının neredeyse 2 katına yakın bir büyüme elde ederek kapattıklarını kaydeden Savcı, yılı 1,2 milyar TL’lik bir satış hasılatı ile tamamladıklarını aktardı. İç piyasadaki pazar paylarının %25’lere yaklaştığını söyleyen Savcı, ihracatı 800.000 m³’ü aşan bir şirket olarak geçen seneki cirolarının %20’sini ise ihracat gelirlerinin oluşturduğunu açıkladı.