İngiliz Akrilik Markasından Ayrıcalıklı Bir Öğrenci Yarışması

Mitsubishi Chemical grup şirketlerinden Lucite International ve Türkiye distribütörü Ak-taş Dış Ticaret AŞ, çalışmalarının 25.yılını kutlamak ve Türkiye pazarına olan bağlılıklarını göstermek için akrilik ile tasarım üzerine öğrenci yarışması düzenliyor.

‘Geleceği Şekillendirmek’ teması ile Türkiye’de ilk defa düzenlenecek yarışmada amaçlanan tasarım öğrencilerini, inovasyona öncülük etmeye ve akrilik malzemenin potansiyelini keşfetmeye davet etmek.

Yarışma 2018/19 öğretim yılında; Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerine açık. Başvurular 31 Aralık’a kadar www.acrylicdesignawards.com adresi üzerinden yapılacak.

 “Öğrencileri, sürdürülebilir bir geleceği şekillendirme potansiyeline sahip bir ürün veya deneyimi akrilik ile tasarlamaya davet ediyoruz.”

Alanlarında uzman, deneyimli ve seçkin jüri heyeti farklı disiplinlerden geliyor ve şu isimlerden oluşuyor;  Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Arif Özden, İç Mimar Atilla Kuzu,  Ak-taş Dış Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Denkel, Mimar Doç.Dr. Ece Ceylan Baba, Sanatçı Günseli Kato, Mimar Melike Altınışık ve Mimar Şebnem Buhara.

Jüri, tasarımın daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma potansiyelini ne ölçüde sergilediğine, akriliğin avantajlarından ne ölçüde faydalandığına ve tasarımın biçim ve fonksiyon açısından ne kadar özgün bir bileşim yarattığına bakarak kazananları seçecek.

ÖDÜLLER

1.’lik ödülü 2.000 EUR ve ‘Tasarımın Arka Planı’ özel video çekimi

2.’lik ödülü 1.000 EUR

3.’lük ödülü 500 EUR

Mansiyon  250 EUR (jüri takdirinde)