“Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” Paneli Şişecam Düzcam İşbirliğiyle Düzenleniyor

Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi konumunda olan Şişecam Düzcam, Beşiktaş Deniz Müzesi’nde 25 Eylül’de düzenlenecek “Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” etkinliğinde sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerle bir araya gelecek. Yapı sızdırmazlık malzemesi üreticisi Tremco illbruck ve cephe sistem firması Reynaers işbirliğiyle gerçekleşecek etkinlikte, “Cephede Dijitalleşme” ve “Tasarımda Dijitalleşme” konuları ele alınacak.

Cam sektörünün küresel oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, yapı sızdırmazlık malzemesi üreticisi Tremco illbruck ve cephe sistem firması Reynaers işbirliğiyle “Cephe Tasarımında Yeni Teknolojiler” etkinliği düzenliyor. Beşiktaş Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek etkinliğe mimar, cephe danışmanı ve cephe firmalarından sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerin katılması bekleniyor. Şişecam Düzcam’ın yeni ürünlerinin ve mobil uygulamalarının anlatılacağı organizasyonda doğru cam seçiminin önemine de değinilecek. İki oturumda gerçekleşen panelin birinci oturumunda “Cephede Dijitalleşme”, ikinci oturumunda ise “Tasarımda Dijitalleşme” konularının ele alınacağı etkinlik Yapı Medya İletişim organizasyonuyla gerçekleşiyor.

“Cephede Dijitalleşme” başlıklı panelde, Tabanlıoğlu Mimarlık Kurucu Ortağı Murat Tabanlıoğlu ile Werner Sobek İstanbul Genel Müdürü Yetkin Bentürk; AKM projesinin cephesi ve detaylarını paylaşacak. “Tasarımda Dijitalleşme” başlıklı ikinci panelde ise, TasarımATLAS / GarageATLAS Kurucu Ortağı Ahmet Burçin Gürbüz; dijital mimari tasarım ve VR çalışmalarını, Salon Architects Kurucusu Alper Derinboğaz; yeni medya teknolojileri ile dijital üretimi birleştiren mekân projelerini aktarırken, GMW MİMARLIK Ortağı Dicle Demircioğlu; BIM ve dijital tasarım teknolojileri hakkında paylaşımda bulunacak. Etkinlikte ayrıca Tremco firması Türkiye’de BIM kullanımı, illbruck markası için tasarlanan BIM tool ve kullanımı; Reynaers’ın Uluslararası VR projeleri ele alınacak.