İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı

Mimarlık öğrencileri okul dışında da mimarlığı üretmeye, anlamaya, deneyimlemeye devam ediyor. Mimarlar Odası İzmir Şubesi, bu sene İncirliova Belediyesi’nin ev sahipliğinde İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı ile bu geleneğe katkı sunuyor.   

Mimarlar Odası İzmir Şubesi antik çağlardan bu yana Ege için önemli merkezlerden biri olan Aydın’ın, İncirliova İlçesinde 10 gün sürecek bir Öğrenci Yaz Kampı kurguladı.

İncirliova, yakın tarihte Türkiye’nin ilk demiryolu olan İzmir-Aydın demiryolunun buradan geçmesiyle bölgede farklı bir anlam taşımaya başlar. Daha sonrasında Tariş’ in ilk burada faaliyet göstermesi burayı bölgenin tarım merkezi haline getirmiştir. Şimdilerde ise bölgenin değişen koşulları İncirliova’da farklı ihtiyaçlar doğurmaktadır.

Bu bağlamda bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda Meydan Fikir Atölyesi, Sokak Fikir Atölyesi ve İstasyon Fikir Atölyesi olmak üzere üç çalışma alanı kurgulandı. Öğrenciler, bu alanlarda fikirlerinin gerçeğe dönüşmesiyle kent hayatına dokunma fırsatı elde edecekler. Süreç içerisinde gerçekleşecek söyleşiler ve gezilerle de (Tarihi ören yerleri, kent dokusu, deniz, kum, güneş…) katılımcılar çevreyi tanımış ve deneyimlemiş olacaklar. Tüm bunların ötesinde beraber yaşayıp, beraber üreterek dayanışma ağlarının ilk ilmeklerini atmış olacaklar.

6-16 Ağustos 2018, İncirliova-Aydın (Kontenjan:60 Kişi)

Başvuru formu ve portfolyonuzu, info@izmimod.org.tr adresine gönderiniz.

Başvuru formu linki: http://www.izmimod.org.tr/v2/uploads/files/incirliovabasvuruformu.doc