#İKÜarchipandemic Fotoğraf Yarışması

İKÜ Mimarlık Bölümü Instagram üzerinden tüm Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı lisans öğrencilerine yönelik bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

“#İKÜarchipandemic” isimli yarışma, mimarlık ve pandemi konulu 16 Kasım 2020-7 Aralık 2020 tarihleri arasında 21 gün sürecek bir photo-challenge yarışmasıdır.
Nasıl katılırım?
Adım 1: @ikumimarlikbolumu instagram sayfasını takip et.
Adım 2: Mimarlık ve Pandemi konulu fotoğraf çek.
Adım 3: Mimarlık/ İç Mimarlık/ Endüstriyel Tasarım/ Peyzaj Mimarlığı/ Şehir ve Bölge Planlama öğrencisi 3 arkadaşını etiketleyerek meydan oku.
Adım 4: #İKÜarchipandemic etiketi ile bireysel instagram hesabında paylaş.
Adım 5: 14 Aralık’ı bekle.
Yarışmaya katılan fotoğrafların #İKÜarchipandemic etiketinden görüntülenebilmesi için Instagram hesaplarının yarışma süresince kapalı olmaması, 14 Aralık 2020 tarihine kadar hesaptan silinmemesi gerekiyor. Jüri ön elemeyi birinci, ikinci ve üçüncülük ödülü kategorilerinden yalnızca ikişer proje olacak şekilde gerçekleştirecek. 14 Aralık tarihinde @ikumimarlikbolumu Instagram hesabı üzerinden finale kalan 6 fotoğraf 24 saat süreli Instagram oylamasına açılacak. Sonuçlar 15 Aralık tarihinde @ikumimarlikbolumu Instagram hesabı üzerinden ilan edilecek.

Ödüller
Birincilik Ödülü: 750 TL
İkincilik Ödülü: 650 TL
Üçüncülük Ödülü: 550 TL

Jüri
Ayhan Usta, Prof. Dr.
Aliye Rahşan Karabetça, Dr. Öğr. Üyesi
Mehmet Emre Arslan, Dr. Öğr. Üyesi
Pelin Çetken, Öğr. Gör.
Berkay Oskay, Arş. Gör.