iF Tasarım Ödülleri ve Berlin Tasarım Haftası Takvimlerini Birleştiriyor

Berlin Tasarım Haftası, 2020 yılından itibaren iF Tasarım Ödülleri ile eş zamanlı olarak Mayıs ayında düzenlenecek. 

Berlin Tasarım Haftası ve iF Tasarım Ödülleri, 2020’de başlayacak olan uzun vadeli ortaklıkları hakkında resmi bir açıklama yaptı. İki organizasyon, Berlin’i Almanya ve Avrupa’da uluslararası öneme sahip bir tasarım kenti haline getirmek amacıyla 2020 yılından itibaren aynı tarihlerde gerçekleştirilecek. 

iF Tasarım Ödülleri 2020 kazananları 30 Nisan – 10 Mayıs tarihleri arasında, Berlin Tasarım Haftası kapsamında düzenlenecek bir ödül töreni ile sahiplerini bulacak. Ödül alan tasarımlar, Berlin Tasarım Haftası kapsamında, 2-10 Mayıs arasında Café Moskau’da sergilenecek. 

Berlin Tasarım Haftası, farklı ülkelerden gelen katılımcılarla gerçekleştirilecek olan sergiler, atölye çalışmaları, konferanslar ve kongreleri kapsayan destekleyici bir programla tasarım meraklılarına Almanya’nın başkentinde benzersiz bir çeşitlilik sunacak. 

iF International Forum Design Genel Müdürü Ralph Wiegmann, Berlin’in dinamik, yaratıcı ve yenilikçi, kültürel çeşitliliğin eşsiz alt kültürle buluştuğu bir şehir olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam ediyor: “Tasarım her şeyin merkezinde yer alır ve şehrin tüm yeteneklerini ortaya çıkarabilir. Bir tasarım kentinin dünyaya açılan bir pencereye ihtiyacı var, tıpkı Berlin Tasarım Haftası gibi…”