iF Design Award 2021 Başvuruları Başladı

67 yıldır tasarımları ödüllendiren iF Design Award’un 2021 başvuruları, pandemi sebebiyle değişen ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak eklenen birtakım yeniliklerle başladı.

iF Design Award’un 2021 başvuruları başladı. Başvuru yapacakların değişen ihtiyaçlarına cevaben başvuru ve değerlendirme süreçlerine birtakım yenilikler eklendi.

Alınan kararlar doğrultusunda, 30 Ekim’e kadar her ikinci başvuru ücretsiz olarak gerçekleştirilebilecek. Ek olarak, rekabeti çok daha çevre dostu hale getirmek ve katılımcılar için lojistik maliyetleri önemli ölçüde azaltmak hedefiyle dijital ön değerlendirme süreci gerçekleştirilecek ve bu süre içinde yapılan tüm başvuruların sadece en iyi yüzde 50’si final jürisine kabul edilecek. Yeni değerlendirme sistemi ile jüri sonuçları her başvuru özelinde ve optimize edilmiş kriterlere dayalı bir puanlama sistemi kullanarak belirlenecek; tüm sonuçlar katılımcılar ile paylaşılacak. Bunların yanı sıra iki yeni disiplin olarak Kullanıcı Deneyimi (UX) ve Kullanıcı Arayüzü (UI) kategorileri de eklendi.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etkinlik Takvimi
Erken başvuru tarihi (early-bird): 26 Haziran 2020
Normal başvuru için son tarih (regular registration): 30 Ekim 2020
Geç başvuru için son tarih (last chance): 1 Aralık 2020
Jüri 1. adım: Online ön seçim: 18-22 Ocak 2021
Jüri 2. adım: Berlin’deki fuar alanında final jüri değerlendirmesi: 29-31 Mart 2021
Berlin Friedrichstadt-Palast’ta ödül töreni: 10 Mayıs 2021