Hyatt Regency İzmir’in Tercihi Knauf Oldu

Hyatt markasının Türkiye’deki yedinci, İzmir’deki ilk oteli olan Hyatt Regency İzmir’de Knauf’un üstün performanslı çözümleri kullanıldı.

Performans çözümleriyle ulusal ve uluslararası projelerin bir numaralı çözüm ortağı Knauf, Orjin Grubu’nun, İzmir’de yaptığı dünya çapındaki prestij projesi İstinyePark İzmir bünyesinde açılacak olan Hyatt Regency İzmir’in de çözüm ortağı oldu. Restoran, bar, toplantı odaları, seminer salonları, SPA ve fitness merkezinin bulunduğu beş yıldızlı otelde kullanılan Knauf’un sürdürülebilir ve performansa dayalı premium ürünleri, projenin lüks algısı ile buluşurken tasarım ihtiyaçlarını da karşıladı.

Otelin iç duvarlarında; tek profil, her iki yüzde çift kat Diamant® 12,5mm Alçıpan Diamant ile oluşturulan W112 Diamant® Bölme Duvar Sistemi kullanılmış. Bu sistem ile duvarlara darbe dayanımı, yüksek yük taşıma kapasitesi, ses yalıtımı, nem dayanıklılığı kazandırılmış. Tek profil, tek yüzden 1 kat Aquapanel İndoor® 12,5mm + 1 kat Diamant® 12,5mm Alçıpan, diğer yüzde çift kat Diamant® 12,5mm Alçıpan ile geliştirilen W112 Diamant® Aquapanel İndoor Mix Bölme Duvar Sistemi ise otelin duvarlarına ekstra yük taşıma özelliği kazandırmak için tercih edilmiş. Knauf ayrıca projenin özel ihtiyaçlarına göre farklı performanslar sunan sistemleriyle de projeye özel çözümler sunmuş.

Yüksek ses yalıtımı ve akustik performansın, çift konstrüksiyon, her iki yüzde çift kat Diamant® 12,5mm Alçıpan ile geliştirilen W115 Diamant® Bölme Duvar Sistemi ile sağlandığı otelde; çift konstrüksiyon, tek yüzden bir kat Aquapanel İndoor® 12,5mm + bir kat Diamant® 12,5mm Alçıpan diğer yüzde çift kat Diamant® 12,5mm Alçıpan ile üretilen W115 Diamant® Aquapanel İndoor Mix Bölme Duvar Sistemi kullanılmış. Tasarımın, tek konstrüksiyon, tek yüzde tek kat Diamant® 12,5mm Alçıpan bulunan W625 Diamant® Giydirme Duvar Sistemi ile şekillendiği otelde yüzde 100 su dayanımı sağlayan W625 Aquapanel İndoor® Giydirme Duvar Sistemi ile ıslak alanlara çözüm sunulmuş.

Odaların ihtiyaç duyduğu darbe dayanımı için ise tek konstrüksiyon, tek yüzde çift kat Diamant® 12,5mm Alçıpan ile güçlendirilen W626 Diamant® Giydirme Duvar Sistemi ile sağlanmış. Tek konstrüksiyon, tek yüzde çift kat Flameboard® 25mm Alçıpan ile üretilen W628 Flameboard® Şaft Giydirme Duvar sistemi ile ise şaft duvarları 120 dakikaya kadar yangına dayanıklı hale getirilmiş.