Günsan Elektrik Yeni Üretim Tesisi ile Kapasitesini İki Kat Artıracak

Gün geçtikte değişime uğrayan tüketici trendleriyle birlikte tasarımlarında sadece estetiği değil, işlevselliği de ön plana çıkararak ürün yelpazesini genişleten Günsan Elektrik, yapacağı yeni yatırımlarla kapasitesini artırmaya devam ediyor. 2 yıl içerisinde toplamda 20 milyon Euro değerine bir yatırım planlayan Günsan Elektrik, bu yatırım çerçevesinde 2024 yılında Marmara Bölgesinde yeni üretim tesisini açarak kapasitesini iki katına çıkarmayı hedefliyor.

Yeni yatırımlarının yanı sıra sürdürülebilirliğe verdikleri önemin de altını çizen Kaya, “Yeni tesisimizi yeşil teknolojilerle donatıyoruz. Bu sayede hem enerji verimliliğini artırıp karbon ayak izimizi azaltmayı, hem de su yönetiminde sürdürülebilirliği geliştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca yeni üretim tesisimizin, EMEA bölgesinde anahtar-priz üretim merkezi olma hedefimize büyük katkıda bulunacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Yeni yatırımlarla birlikte şirketin yenilenme vizyonu hakkında açıklamalarda bulunan Günsan Elektrik Pazarlama Direktörü Burcu Mungan ise şunları söyledi; Günsan Elektrik olarak, 41 yıllık deneyimimizle sektörde kalitemizi, yenilikçi vizyonumuzu ve müşteri odaklı yaklaşımımızı sürekli olarak korumaya ve geliştirmeye devam ediyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımı ve veriye dayalı pazarlama anlayışını yeni dönem pazarlama stratejimizin merkezine koyarak hareket ediyoruz. Bu vizyon çerçevesinde derinlemesine pazar araştırmaları yapıyor ve tüketici trendlerini takip ediyoruz. Değişen tüketici trendleriyle birlikte tasarımlarımızda sadece estetiği değil, işlevselliği de ön plana çıkarıyor, teknolojinin sunduğu tüm olanakları kullanarak ürün yelpazemizi genişletiyoruz. Farklı yaşam alanlarına uyum sağlayabilen, güvenli ve estetik elektrik ürünleri üreterek kullanıcılarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Yaptığımız son araştırmaya göre, tüketiciler ürünlerini genellikle ihtiyaç duydukları zaman değiştiriyorlar ve bu seçimlerinde en çok elektrikçi tavsiyelerini dikkate alıyorlar. Bu bilinçle, iş birliği yaptığımız elektrikçi sayımızı 4 katına çıkardık. Ayrıca en büyük 4 pazaryerinde ve kendi e-ticaret sitemizde kullanıcı deneyimini iyileştirerek online alışverişteki oranımızı artırdık” ifadelerini kullandı.

Yenilenme sürecinin bir parçası olarak kurumsal kimliklerini de yenilediklerini söyleyen Mungan, sözlerine şöyle devam etti: “Kurumsal rengimizi, logomuzu ve web sitemizi güncelledik. Sektörde sadece kalite açısından değil, aynı zamanda modern ve yenilikçi bir marka kimliğiyle de ayrıştık. Tüm bu değişimleri de reklam filmimizle taçlandırdık. ‘Herkese Göre Günsan’ mottosuyla hazırladığımız reklam filmimizde, duvardaki anahtar-prizlerimizin de kişisel tarzımızın yansıması olan ev dekorasyonumuzun bir parçasını olduğunu anlatmaya ve her zevke ve ihtiyaca göre bir Günsan ürünü olduğunu vurgulamayı hedefledik.”