GROHE CEO’su Thomas Fuhr, B.A.U.M. 2019 Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülüne Layık Görüldü!

Alman Çevre Yönetim Derneği (B.A.U.M.) GROHE CEO’su Thomas Fuhr’u sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığından ötürü ödüllendirdi.

Almanya’nın en tanınmış sürdürülebilirlik ödüllerinden biri olan B.A.U.M. Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülü’nü alan Fuhr, GROHE’de üretim süreçlerinin 2020 yılına kadar tamamen karbon nötr hale geleceğini duyurdu.

GROHE AG CEO’su Thomas Fuhr, B.A.U.M. kurumsal ağı 2019 Çevre ve Sürdürülebilirlik Ödülü’nü aldı. Eksiksiz banyo çözümleri ve mutfak bataryalarında dünyanın önde gelen markalarından GROHE, Fuhr’un yönetiminde sıhhi tesisat ürünleri sektörünün en sürdürülebilir markalarından biri haline geldi. Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen törende ödülünü alan Thomas Fuhr, yaptığı açıklamada GROHE’nin dünyanın dört bir yanındaki beş üretim tesisindeki tüm üretim süreçlerinin 2020 yılına kadar karbon-nötr hale geleceğini duyurdu. B.A.U.M. ödülü, 1993 yılından bu yana, çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınma konularında yıllar boyunca sergilediği olağanüstü bağlılık ve bu alanlarda imza attığı örnek girişimler ile evrensel bir yaklaşım ortaya koyarak isim yapmış kişilere veriliyor.

Değer Zincirinin Genelinde Enerji Tasarrufu, CO2’in Azaltılması ve İsrafın Önlenmesi 

“GROHE’deki çalışma arkadaşlarım adına kabul ettiğim bu ödüle layık görülmüş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum,” diyen Thomas Fuhr, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hem benim hem de GROHE’nin misyonu, suyun getirdiği mutluluktan hiçbir şekilde taviz vermeksizin su ve enerji tasarrufu sağlayan özelliklere sahip akıllı teknolojiler geliştirmek. Suyun her damlası kıymetli. Diğer kaynaklardan tasarruf sağlama konusundaki uzmanlığımızı geliştirmemizin altında da su tasarrufu konusundaki tutkumuz yatıyor; nitekim, değer zincirimizin genelinde enerji tasarrufu, CO2’in azaltılması ve israfın önlenmesi gibi hususlara bu kadar büyük bir önem atfetmemizin nedeni de bu.”

Hedef: Sıhhi Tesisat Ürünleri Sektöründe Karbon-nötr Üretime Geçen İlk Üretici Olmak

GROHE, akıllı, sürdürülebilir ürün çözümleri üretmek için araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmakla kalmıyor, aynı zamanda beş global üretim tesisine yüksek harcamalar da yapıyor. Birleşik ısı ve enerji santrallerine yatırım yapmak, Tayland’ın Klaeng şehrindeki tesis genişletme projesi ile Alman Sürdürülebilir Bina Konseyi’nden (DGNB) gümüş sertifika almak ve Almanya’nın Hemer şehrinde en son teknolojiye sahip bir test laboratuvarının inşa edilmesi, markanın taahhüdünün bir parçasını oluşturuyor. GROHE, üretim süreçleri konusunda da sürekli olarak sürdürülebilirliği artıran en son teknolojileri kullanıyor: Bu yıl, malzemeden tasarruf sağlayan 3D metal baskı süreci hayata geçirildi. Gerek bunlar, gerekse geçmiş yıllardaki diğer birçok proje, markanın karbon ayak izinin azaltılması ve kaynaklardan tasarruf sağlanmasına destek sağlıyor.

GROHE, bugün artık bir adım daha öteye gidiyor ve 2020 yılına kadar, sıhhi tesisat ürünleri sektöründe karbon-nötr üretime geçen ilk önde gelen üretici olmayı hedefliyor. Temmuz 2019’da GROHE, tüm üretim tesislerinde yeşil elektriğe geçişi tamamladı. Sıhhi tesisat ürünleri üreticisi, önüne geçemediği CO2 salımlarını ise, WWF’in gelişiminde büyük rol oynadığı ve desteklediği Altın Standardı gibi, son derece yüksek standartların baz alındığı telafi edici projeler ve destekleyici aktiviteleri hayata geçirerek dengeleyecek. Tedbirler, CO2 salımlarından kaçınmanın yanı sıra, projenin çevresinde sürdürülebilir, ekolojik ve sosyal gelişime de katkıda bulunuyor.

GROHE & B.A.U.M. – Uzun Soluklu bir Ortaklık

Alman Çevre Yönetim Derneği B.A.U.M., 1984’ten bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Bugün, 500’ü aşkın üyesi ile, Avrupa’da sürdürülebilir bir ekonomik sistem için çalışan en büyük ağ olma özelliğini taşıyor. GROHE de, B.A.U.M.’un destekçilerinden biri olarak, B.A.U.M. davranış kurallarına uygun hareket ediyor ve bunların uygulanmasını destekliyor.