Graeme Brooker: “Radikal Miraslar”

İstanbul Bilgi Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü, Kraliyet Sanat Okulu’ndan (Londra Royal College of Art) İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Graeme Brooker’ı, 9 Ocak Perşembe akşamı, “Radikal Miraslar” başlıklı seminerde ağırlayacak. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü, eserleriyle dünya çapında tanınan, Kraliyet Sanat Okulu (Londra Royal College of Art – RCA) İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Graeme Brooker’ı ağırlıyor. Prof. Brooker, 9 Ocak Perşembe akşamı SALT Galata’da düzenlenecek “Radikal Miraslar” başlıklı seminerde söz alacak.

Prof. Brooker, miras fikrini, bir yapıda bulunan, tahlil edilmesi ve anlaşılması gereken; yeni kullanımlar için tekrar ele alınacak unsurlar olarak tanımlıyor. Brooker’a göre, mirasın radikalleşmesi ise bu yapıların niyet edilmedikleri bir işleve uyarlandığında ortaya çıkıyor. BİLGİ İç Mimarlık Bölümü’nde yürüttüğü özel atölye çalışmasının bir parçası olacak bu seminerde Prof. Brooker, kendisinin ve başka birçok tasarımcının radikal mirası ele alma yöntemini de tartışmaya açacak.

Herkesin katılımına açık olacak etkinliğin dili İngilizce olup, simultane olmayacak.