Edoardo Tresholdi’den Multidisipliner Bir Enstalasyon: “Gharfa”

Studio Studio Studio Kreatif Direktörü Edoardo Tresoldi’nin, tasarımcı Alberonero, müzisyen Max Magaldi ve peyzaj tasarımcısı Matteo Foschi’nin katkılarıyla tasarladığı “Gharfa”, multidisipliner bir enstalasyon çalışması olarak sanatseverlerle buluşuyor.

Şeffaf tel örgü heykelleriyle tanınan Edoardo Tresoldi, şimdiye kadarki en büyük eserlerinden biri olan “Gharfa”yı sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Kürasyonunu Dubai merkezli stüdyo Designlab Experience’ın üstlendiği “Diriyah Oasis”in içinde yer alan Gharfa, Edoardo Tresoldi’nin yanında tasarımcı Alberonero, müzisyen Max Magaldi ve peyzaj tasarımcısı Matteo Foschi’nin katkılarıyla gerçekleşen multidisipliner bir enstalasyon çalışması.

Diriyah Season Committee tarafından başlatılan ve 21 Aralık 2019 tarihine kadar ziyarete açık olan proje, müzelerin ve kültürel kurumların açılmasını içeren büyük bir kalkınma planının parçası olan, UNESCO miras alanı At-Turaif Bölgesi’nin yakınında yer alıyor.

26 metreye ulaşan kompleks heykel, insan, peyzaj ve mimarlık arasındaki yakın ilişkiyi ifade etmek üzere tasarlanmış sahaya özel bir çalışma.