Franke Tasarım Buluşmaları-1: Bağlamı İcat Etmek

Franke Tasarım Buluşmaları’nın ilk etkinliğinde Heval Zeliha Yüksel, değerli konukları Uğur Tanyeli ve Melike Altınışık ile dünya çapındaki değişimler ve sözlük anlamından azade günümüzde bağlamın nasıl icat edildiğini Melike Altınışık’ın mimarlığının çeperinde tartışacak.

Mimarlık fiziksel çevreye uyum sorununu çözerken günümüz koşullarında eski parametreler ile davranamıyor. Bazı yapılar tikel ve bir daha yinelenemez koşullarda yapıldığı için bu noktada özel çözümler devreye giriyor ve Türkiye mimarlığının mühendislik ve araçları ile kurduğu diyalog sorgulanıyor. Mimarlıkta olduğu kadar mühendislikte de ciddi değişimlerin olması gerektiği günümüzde bağlam her defasında icat ediliyor.

Franke Tasarım Buluşmaları panelinin ilki 26 Mart Cuma günü saat 20.00’da gerçekleşecek. Panelde, Heval Zeliha Yüksel, değerli konukları Uğur Tanyeli ve Melike Altınışık ile dünya çapındaki değişimler ve sözlük anlamından azade günümüzde bağlamın nasıl icat edildiğini Melike Altınışık’ın mimarlığının çeperinde tartışacak.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.