First-Hand ‘22 Deneyim Festivali’nin Düzenlediği Başlangıç Sergisi-Açık Çağrı için Başvurular Uzatıldı

İstanbul’un öğrenci odaklı en genç tasarım festivali First-Hand ‘22 kapsamında düzenlenen açık çağrının son başvuru tarihi 29 Eylül 2022.

İPA Kampüs’te, Genç İç Mimarlar Derneği’nin destekleriyle birlikte 14-15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan First-Hand ‘22 kapsamında oluşturulması hedeflenen başlangıç sergisi, temelinde tasarımı ve tasarım ilkelerini deneyimleyen öğrencilerin, genç ve dinamik projelerinin yanı sıra freelance işlerinde yer almasını hedefleyen bir olguyu benimsemektedir. 

Açık Çağrı sonucunda; Seçici Kurul’un değerlendirmesiyle belirlenen sergi seçkisi, tasarım ve projelerle birlikte First-Hand ‘22 Deneyim Festivali’nde sergilenecektir. 

29 Ağustos 2022 tarihinde başlayan Açık Çağrı, 29 Eylül 2022 saat 18:00’de son bulacaktır. Sürdürülebilirlik, uzun ömürlülük ve kalite ölçütleri ekseninde katılımcıların hayal gücü sınırlandırılmaksızın her konseptte tasarımın değerlendirileceği başvurular; festival başvuru formu aracılığıyla çevrimiçi olarak yapılmalıdır. Üniversitelerin Mimarlık, Sanat ve Tasarım, Güzel Sanatlar ve Tasarım fakültelerinin lisans bölümü öğrencilerine açık olan başvurular, katılımcıların proje ve tasarım paftaları bazında değerlendirilecektir. 

Açık Çağrı için başvuru formu: https://linktr.ee/firsthandfest

Sorular için: baslangicsergisi@firsthandfest.com