FEZA Addresistanbul’da Açıldı

Elips Tasarım Mimarlık kurucusu Y. Mimar Feza Ökten Koca, 2012 yılından beri çeşitli fuarlarda sergilediği ürün tasarımlarını FEZA markası altında topladı.

20 seneyi aşkın süredir ekibi ile birçok projeye imza atan Elips Tasarım Mimarlık kurucusu Y.Mimar Feza Ökten Koca’nın FEZA markası altında topladığı ürünleri, markanın Addresistanbul’da açılan mağazasında tüketicilerle buluşuyor.

2016 yılında A’Design Award yarışmasında Boomerang sandalye tasarımı ile ödül kazanan Feza Ökten Koca’nın tasarımları modern ve yalınlık temalarıyla biçimlenen mobilya ve aydınlatma ürünlerinden oluşuyor. Koleksiyondaki tüm parçalar, özgürlüğe, yalınlığa ve özgünlüğe ithafen, kalıplar içinde kalmaksızın farklı çizgisel özelliklerde ve bazıları özellikle şeffaflık ana temasıyla tasarlanmış. Tasarımların her biri ayrı ilhamlardan yola çıkmış ve kendi hikayesini yaratmış. Her ürün bir diğerinden tamamen bağımsız ve farklı olarak biçimlenmiş. Tasarımlar, gerek formları gerekse malzemeleri ile alışılmışın ve ezberlerin dışında olmaları sebebiyle dekorasyon tutkunlarının dikkatini çekiyor.

Tasarımda kullanılan şeffaflık teması yer çekimine karşı verilen mücadeleye ve montajdaki çıplaklık kavramlarına vurgu yapıyor. Farklı malzemelerin bir arada kullanımıyla alışılmışın dışına çıkılan FEZA tasarımları kimi zaman şeffaf akrilik malzeme kullanımı ile lake ve masif ahşabı ön plana çıkarırken, kimi zaman da mermer ve metal ile kumaş ve deriyi bir araya getiriyor. Sürekli yeni tasarımlarla yenilenen mağazada oldukça enerjik bir hava gözlemleniyor. Tasarımlar ev, otel, ofis ve restoranlarda kullanıma uygun, çizgi dışı, şaşırtıcı bir dil içeriyor. FEZA yaşam alanlarında sıradanlıktan sıkılananların ve farklılığı arayanların yeni adresi olmayı hedefliyor.

Detaylı bilgi profildeki linkte.