Emergency Housing Mexico” Açık Fikir Yarışması

Archstorming ve TECHO Mexico iş birliği ile düzenlenen Emergency Housing Mexico ” Açık Fikir Yarışması, Meksika’da, ihtiyaç sahiplerinin geçici olarak konaklayabilecekleri, hızlı bir şekilde üretilebilen, modüler konut birimi tasarımları için çağrıda bulunuyor.

“Herkes için ev” mottosuyla yola çıkan Emergency Housing Mexico Yarışması’nda katılımcılardan yaşayacak bir yeri olmayan evsizler için, ülkenin tamamında uygulanacak geçici bir barınak tasarımı üretmesi bekleniyor.

Tasarlanacak olan modüler sistemin gelecekte, ihtiyaç duyulması halinde büyümeye imkân sağlayan ve gerektiğinde banyo, mutfak gibi mekânların kolaylıkla eklemlenebileceği bir tasarım olması ve kullanılacak olan malzemelerin ise sürdürülebilir ve kolay elde edilebilir olması gerekiyor.

Latin Amerika’nın yoksullukla mücadele için, genç gönüllülerle birlikte çalışan ve ihtiyaç sahiplerine geçici konutlar inşa etmek üzere kurulmuş kâr amacı gütmeyen kuruluşu TECHO Mexico’nun, sosyal taleplere cevap verebilmek, birçok kentsel soruna çözüm bulmak ve mimari fikirler ortaya koymak üzere kurulan Archstorming oluşumuyla birlikte yürüttüğü bu yarışmada birinci olan proje, Meksika’nın genelinde, ihtiyaç duyulan her bölgede uygulanacak. Yarışmanın son teslim tarihi ise 3 Temmuz 2019.

Ödüller

Ödüller 3 Temmuz 2019 son kayıt tarihinde, katılımcıların sayısına bağlı olarak belirlenecek. Yarışma 500 katılımcı ekibe ulaştığında ise kayıtlar kapatılarak ödül 20.000 Euro olarak belirlenecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.