Kendi metninizi eklemek için buraya tıklayınız

“Ebedi Yaz”

Art On İstanbul, 24 sanatçının ağırlandığı Ebedi Yaz sergisi ile kapılarını yeniden açtı.

Art On İstanbul, zorunlu olarak verilen aranın ardından salon sergilerini andıran bir yaklaşımla, çok sayıda sanatçının farklı üsluplardaki eserlerini karma bir düzende sergiliyor. Ebedi Yaz isimli sergide, tavandan zemine kadar kalabalık bir yerleştirme ile sunulan eserler, izleyici için sayısız mukayese ve ilişki kurma olanağı sunuyor. 29 Ağustos’a kadar izlenebilecek sergide, farklı kuşaklardan sanatçıların heykel, yeni medya, fotoğraf, resim, rölyef gibi medyumlardaki eserleri yer alıyor.

Ebedi Yaz, geçirdiğimiz zor zamanlarda tarihe “bir buluşma ve dayanışma” örneği olarak not düşmek üzere kurgulanan bir sergi. Usta sanatçılarla genç isimleri, galeri temsiliyetinde olan ve olmayan sanatçıları Art On çatısı altında bir araya getiren sergi, çoklu görme olasılıklarını ortaya sererek izleyiciyle sanat eseri arasında yakın bir ilişki kurmayı amaçlıyor.

Serginin ismi için tercih edilen “ebedi yaz” ifadesi, zor geçen bir kışın ve fark edilemeyen bir sonbaharın ardından ödül gibi gelen yaz mevsimine vurgu yapıyor. Ebedi Yaz, belirsizliklerin bu döneme özgü olmadığı, her yönden yaşamımızı kuşattığı bir zamanda, durup gözlemlemenin, zihni aktif tutmanın ve öğrenmenin ne kadar anlamlı olduğunu hatırlatmak üzere yaz boyunca gerçek mekanda ve çevrimiçi ortamlarda izleyici ile buluşuyor.