DESSO Human Fascination II

Çevre farkındalığına dayanan bir koleksiyon olan Human Fascination II sadece doğanın şekillerini ve renklerini değil, hammaddelerini de kucaklayarak doğaya olan hayranlığı ve gezegenimizin güzelliğine ve yaratıcılığına saygıyı ifade ediyor.

Tarkett tarafından, doğaya duyulan hayranlıktan ilham alan DESSO Human Fascination I’i bir adım daha ileri götürülerek tasarlanan DESSO Human Fascination II, sadece doğanın şekillerini ve renklerini değil, hammaddelerini de kucaklayarak, çevremizin tamamen farkında olmanın ne anlama geldiğini yansıtarak doğaya olan hayranlığı ve gezegenimizin güzelliğine ve yaratıcılığına saygıyı ifade ediyor. Çevre farkındalığına dayanan bir koleksiyon olan Human Fascination II ile Tarkett, materyallere yaklaşmaya ve kaynakları incelemeye devam ediyor, böylece sadece yüzeyin kalitesini değil, altındakileri de ortaya çıkarıyor.

Futurity
Dünyaya ve değerli kaynaklarına bir övgü olarak, bu koleksiyon ham ürünleri kendilerini anlatmaya çağırıyor. Ürünün ham görünümü ve hissi, bir araya getirildiğinde rastgele yeni desenler ve renk kombinasyonları yaratan iplikler, kullanılan malzemelerin geri dönüşüm süreçlerine doğrudan bir gönderme yaparak geri dönüştürülmüş iplik yığınlarından esinlenmiş. Bu düzensiz dokuma estetiği, ham, evcilleştirilmemiş dokular ile birleştirilmiş. Dört renkten oluşan renk paleti, iki açık ve iki koyu desen ile tamamlanarak doğanın ham ve öngörülemeyen özelliklerini yansıtıyor. Pürüzlü bir dokuya ve iddialı bir tasarıma sahip olan karolar, özellikle ofisler için tercih edilen çözümler sunuyor.

Marvel
Bu karo halılar doğanın yumuşak tarafı, akan tepeleri ve parıldayan manzaralarıyla yeniden diyalog kuruyor. On üç zarif ve rahatlatıcı renk seçeneği, doğanın renklerinin insan yapımı renkler ve manzaralarla buluştuğu dünyaya atıfta bulunuyor. Nötr karolar, ev hissi veren bir iç mekan ortamı yaratmak için hafif renk geçişleri ile birleştirilebiliyor. Ürünün dokunsallığını vurgulamak için çok çeşitli şekillerde yapılandırılmış iplik, rafine dokuların el yapımı kökenlerini vurguluyor.