DesignTO Sanat ve Tasarım Buluşmaları

Toronto’da bu yıl 4. kez gerçekleştirilecek olan ve sanatla tasarımın buluştuğu bir oyun alanı olarak nitelendirilen DesignTO Festivali 18 Ocak’ta kapılarını açıyor.

DesignTo Festivali bu yıl 18-27 Ocak tarihleri arasında 100’den fazla yenilikçi enstelasyon, sergi, sempozyum ve konferansa yer vererek Toronto’yu yaratıcılık ve tasarım ‘hub’ına dönüştürmeye hazırlanıyor.

Eski adıyla Toronto Design Offsite Festival olarak bilinen etkinlik, sanat ve tasarımı stüdyo ortamından kentsel platformlara çıkartarak, tasarım kültürünü toplumsal düzlemde son kullanıcı ile birlikte kutsamayı hedefliyor.

Bu yıl “Ofislerin Geleceğini Çözümlemek” başlığı ile gerçekleşirilecek olan DesignTO Sempozyumu’nun yanı sıra, “Surface Tension” sergisi ve Kanadalı ürün tasarım firması Umbra işbirliğinde düzenlenecek olan “Work/Life” prototip sergisi festivalin öne çıkacak etkinliklerinden bazıları.

Lansman partisiyle başlayacak olan festival, DesignTO’nun ilk grafik tasarım sergisi olan Design Unseen Sergisi’ne ek olarak, yerel tasarımcıların ve sanat uzmanlarının düzenlediği rehberli otobüs turları ve Tiffany Pratt gibi uluslararası üne sahip çok sayıda tasarımcının konuşmalarını içeren DesignTO Talks etkinliği ile 18-27 Ocak tarihleri arasında tüm tasarım ve sanat meraklılarını Toronto’ya bekliyor.