Countryside at the United Nations

OMA‘nın araştırma ve yayın kuruluşu AMO, 2020’de Solomon R. Guggenheim Müzesi’nde düzenlenmiş Countryside, The Future sergisinin bir versiyonu olan Countryside at the United Nations sergisine Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde yer veriyor.

Küratörlüğünü Rem Koolhaas ve AMO direktörü Samir Bantal’ın üstlendiği, Eylül 2021’de gerçekleşecek “Countryside at the United Nations” sergisi, BM Gıda Sistemleri Zirvesi eşliğinde kamuoyunu; tarımsal yenilik, ekolojik değişim ve gıda üretimi konuları hakkında düşünmeye ve tartışmaya davet ediyor.

Countryside, The Future sergisi, 2020 yılında Solomon R. Guggenheim Müzesi’nde düzenlenmiş ve kentsel yerleşimler dışında kalan ve dünya nüfusunun %45’ini oluşturan kitleyi odağına almıştı.

AMO’nun beş yılı aşkın süredir “kırsal bölge” kavramı altında yürüttüğü çalışma, dünya yüzeyinin şehirler tarafından işgal edilmemiş %98’lik bölümüne sosyolojik, bilimsel ve politik bir bakış sunuyor. Birleşmiş Milletler’deki yeni sergi, Sibirya Permafrost’tan yüksek teknolojili Hollanda seralarına, farklı türden kırsal dönüşümleri ele alıyor. 29 Temmuz’a kadar devam edecek sergi kırsal dönüşümleri yansıtan bir dizi soru ve görüntüyü içeriyor.