Can Yayınları Ofisi

İç Mekan Tasarımı
Darc Mimarlık

Proje Yeri
Maslak, İstanbul

Tasarım ve Proje Ekibi
Ufuk Alparslan, Aylin Ayvaz, İpek Telgrafçı

İşveren
Can Yayınları

Ana Yüklenici
Mimeka Mimarlık

Peyzaj Projesi
Darc Mimarlık, Parla Flower

Aydınlatma Tasarımı
Darc Mimarlık, Yıldız Ağan

Mekanik, Elektrik ve Tesisat Projesi
Mimeka Mimarlık

Tamamlanma Tarihi
2020

Toplam İnşaat Alanı
660 m2

Fotoğraflar
Barış Özçetin

Darc Mimarlık tasarımı Can Yayınları Ofisi projesinde beton, metal ve camın yarattığı soğuk atmosfer, ahşap mobilyalar, bol kitap ve  çeşitli bitkilerle dengelenmiş.

Can Yayınları’ nın Maslak İz Giz Plaza’da yer alan, Darc Mimarlık tarafından tasarlanan ofisine girdiğinizde sizi ilk olarak kırmızı kalemlerden oluşan kocaman bir kalp karşılıyor. Üstündeki Can logosunun aydınlatma elemanı olarak kullanıldığı  karşılama bankosu ve güncel kitap kapaklarının sergilendiği raflı ünitenin de yer aldığı bu giriş bölümünden sağ ve sol olmak üzere ofis kanatlarına geçiliyor.

Müdür odaları ve toplantı odası dışında tamamen açık ofis düzeninde tasarlanan mekanda departmanları ayrı olarak konumlandırmak için ahşap raf ve dolap bölücüler kullanılmıştır. Bu bölücüler ve diğer tüm kitaplık üniteleri tasarıma görsel bir zenginlik katmanın yanı sıra yayınevinin stoklama ihtiyacını da karşılıyor.

Mekan genelinde beton, ahşap, metal ve cam kullanılmış. Beton, metal ve camın yarattığı soğuk his, ahşap mobilyalar, bol kitap ve yine bol ve çeşitli bitkilerin getirdiği sıcaklıkla dengelenmiş.