Camekân’ın Temmuz Ayı Konuğu: Kumsaldakiler

İKSV Alt Kat’ın, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliğiyle gerçekleştirdiği Camekân projesinin Temmuz ayı konuğu, Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim Tasarımı mezunu Nagihan Aydınlık’ın Kumsaldakiler adlı işi olacak.

“İnce kadın güzeldir” algısına karşıt bir manifesto olarak doğmuş Don’t Be Sorry, If You Are Chubby mottosuyla yaratılan illüstrasyon serisinin bir parçası olan bu çalışma, izleyiciyi, hayatını dayatmalardan bağımsız yaşayan, bedenleriyle tamamen barışık kadınların eğlenceli ve özgür dünyasına davet ediyor. Kumsaldakiler, Temmuz ayı boyunca Camekân’da görülebilir.

İKSV Alt Kat, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliğiyle gerçekleştirdiği Camekân projesiyle 26 yaş ve altındaki üniversite öğrencileri ve yeni mezun genç tasarımcılar için bir kamusal alan yaratmaya devam ediyor. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, Şişhane’de bulunan Nejat Eczacıbaşı Binası’nın giriş katındaki İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nın ön cephesinde yer alan 6 metrekarelik vitrin, Mart 2019’dan itibaren bir tasarım ve üretim alanına dönüştü.

CAMEKÂN’ın ikinci dönem tasarımcıları açıklandı
İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nın, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliğiyle genç tasarımcılara yaptığı “CAMEKÂN’ı sen tasarla” açık çağrısının ikinci dönem başvuruları sonuçlandı. İKSV ekibi ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu üyelerinden oluşan bir kurul tarafından değerlendirilen başvurular sonucunda CAMEKÂN için Sadi Gökay Gadış, İsrahan Demirelli, Sevinç Karagöz, Şule Yılmaz ve Sümeyra Derin Kumbasar’ın tasarımları seçildi. Genç tasarımcıların çalışmaları, önümüzdeki aylarda İKSV Alt Kat’ın vitrininde görülebilecek. Projenin ikinci ayağı Mart 2020’ye kadar devam edecek.