Bodrum’un Kalbi İçin Yarış Var

Bodrum Belediyesi, tarafından düzenlenen Bodrum’da İki Meydan Bir Cadde konulu Kentsel Tasarım ve Mimarlık Öğrencileri Fikir Projeleri Yarışması’nın resmi internet sitesi yenilendi.

“Bodrum’un Kalbine Dokunuş” sloganı ile 25 Mart 2021 tarihinde Bodrum Belediye Başbakanı Ahmet Aras’ın duyurduğu “Bodrum’da İki Meydan Bir Cadde” Kentsel Tasarım ve Mimarlık Öğrencileri Fikir Projeleri Yarışması’na katılımın oldukça yüksek olması bekleniyor. Fiziksel çevre tasarımında tartışma ortamlarının yaratılması ve kentsel gelişimin yeni fikirlerle birlikte yürütülmesi gerekliliğini hatırlatacak olan yarışmaya olan ilgi şimdiden hissediliyor. Yarışma resmi internet sitesinin artan ziyaretçi sayısı, genç tasarımcıların enerjilerini Bodrum’un kalbine yönlendirdiklerini gösteriyor.

Türkiye ve KKTC’de bulunan üniversitelerde lisans ve yüksek lisans eğitimine devam eden ya da 2021 yılı içerisinde mezun durumunda olan mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, kentsel tasarım, şehircilik ve peyzaj bölümleri öğrencilerine açık olan yarışmanın katılım ve değerlendirme aşamaları dijital olarak gerçekleştirilecek. Bu düzenin oluşması için gerekli altyapı çalışmaları sürerken yarışma internet sayfası da geliştirildi. Yarışma takvimi ise değişen salgın koşullarına göre netlik kazanıyor.

Katılım koşulları, takvim bilgileri ve sorularınız için tıklayınız.