Bi’Boya ile Zamansız Trendler: Tek Duvar Boyama

Mekanlara renk katan uygulama çözümleri ve dekorasyon önerileriyle yeni fikrilerin yaratılmasına yardımcı olan Bi’Boya, sıradanlıktan kurtulmak ve iç mekan alanını renklendirmek isteyenler için tek duvar boyama trendinin detaylarını paylaştı.

Tek duvar boyama yani odadaki bir odak duvarı boyamak, odanın tüm renklerini ve sahip olduğu unsurları birbirine bağlamaya yardımcı olan bir tasarım tekniği. Bi’Boya, tekdüze duvarlarınızın havasını değiştirecek ve odaya bambaşka bir hava katacak olan tek duvar boyama hakkında merak edilenleri ve dekorasyon tavsiyelerini bir araya getirdi. Hayallerinizdeki duvarı yaratmak için birbiriyle uyuşan veya zıt renkleri karıştırabilir ve eğer isterseniz birden fazla tekniği birleştirebilirsiniz.

Siz de Bi’Boya’nın dekorasyon fikirlerine göz atabilir, www.biboya.com.tr adresinden tek duvar boya setlerine ve geniş renk yelpazesine kolayca ulaşarak güvenle alışveriş yapabilir, yaşam alanlarınızda yeni bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Oldukça basit bir uygulama ile mekanlarınıza yepyeni bir hava katabilirsiniz. Odanın diğer üç duvarından farklı olarak tek duvarınızı renklendirebileceğiniz tek duvar boyama tekniğinde en büyük sorunlardan birisi; tek bir duvar için bir koca kutu boyanın fazla gelecek olması. Tek duvarınızı renklendirmek için ve son kat yapmak için 0.75 litrelik özel olarak üretilen Bi’Boya boyaları tercih edebilirsiniz.

Tek duvar boyama denince akla ilk olarak salon, yatak odası gibi klasik alanlar gelse de bu trendi uygulayabileceğiniz yerler sadece bu odalar değil. Çocuk odası, mutfak, çalışma odası ve hatta banyo duvarlarında bile tek duvar boyama tekniğini uygulayabilirsiniz.

Seçtiğiniz odanın boyutlarına bağlı olarak, alana derinlik katmak için pek çok yöntem bulunur. Eğer renklendireceğiniz duvar küçük bir odaya aitse alanı daha büyük göstermek için duvarı aşağı ve yukarı olmak üzere iki parçaya bölebilir ve iki farklı renk kullanabilirsiniz. Yukarı kısımda kullanacağınız açık renk boya hem tavanınızı yüksek gösterecek hem de mekanınızı daha ferah tutacaktır.

Seçeceğiniz alandaki duvarın tamamını renklendirmeyi tercih etmek yerine vurgulamak istediğiniz alanları renklendirebilirsiniz. Aynı zamanda boyadığınız alanın tavanını da belli bir ölçüde kapsayan renklendirmeler, tavanın daha yüksek görünmesine yardımcı olur.

Tek duvar boyama tekniğinde renkleri seçerken odanızdaki duvarların halihazırdaki renkleri, mobilyalarınızın renk tonları ve kişisel zevklerini gibi pek çok faktör bulunur. Bu tarz tekniklerde kontrast ya da uyum sağlayabilecek renklere yönelmek önerilir. Odanız küçükse, alanınızı daha geniş ve aydınlık göstermek istiyorsanız, açık tonlardaki renklerden yardım alabilirsiniz. Krem, beyaz gibi renkler hemen hemen tüm renkler ve mobilyalar ile başarılı bir uyum yakalar.

Sofistike bir ortam oluşturmak istiyorsanız daha koyu renklere yönelebilir; siyah-açık gri, koyu kırmızı ya da lacivert gibi daha karanlık tonlarla beyaz tonlarını kombinleyebilirsiniz. Turuncu, bordo, fuşya gibi tonlar alanların daha iddialı görünmesine yardımcı olur.

Mobilyalarınız daha açık renklerde ise soft yeşil, açık kahve, karamel, pudra gibi yumuşak bir hava uyandıracak tonları tercih edebilirsiniz. Boyayacağınız duvarı iki parçaya bölerek iki farklı renk ile zıtlıkların uyumundan yararlanabilirsiniz. Siyah-beyaz, koyu yeşil-açık pembe tonları, kırık beyaz-fuşya, bordo-gri gibi renk tonları mekanlarınızda iyi bir kontrast sağlayacaktır.