“Banliyö” Atölyesi

Sanatsal bir enstalasyonun konsepti, tasarımı ve üretimi konularına yönelik eğitim faaliyetleri yürüten Tresoldi Akademi ve Renzo Piano tarafından kurulan, “kentsel banliyöler” teması üzerine araştırmalar yapan G124 iş birliğiyle gerçekleşecek olan “banliyö” başlıklı atölye, İtalya’nın Emilio bölgesine odaklanarak rafine, sanatsal müdahalelerle bölgenin banliyölerine yeni bir kimlik kazandırmayı hedefliyor.

Sanatsal bir enstalasyonun konsepti, tasarımı ve üretimi konularına yönelik eğitim faaliyetleri yürüten Tresoldi Akademi ve Renzo Piano tarafından kurulan, “kentsel banliyöler” teması üzerine araştırmalar yapan G124 iş birliğiyle gerçekleşecek olan “banliyö” başlıklı atölye, İtalya’nın Emilia bölgesine odaklanarak bölgeye özgü sanat enstalasyonlarının İtalya’daki kentsel alanların eteklerindeki etkisini sorguluyor. Katılımcılar G124 ve Edoardo Tresoldi ile birlikte, bu bölgelere yeni bir kimlik kazandırmak için rafine sanatsal mikro müdahalelerde bulunma fırsatı yakalayacak. Bu sanat odaklı yenilenme ve yaratıcı deneyler sayesinde Emilia banliyölerinin, tüm bölge için bir laboratuvar ve bir kentsel yeniden doğuş modeli olması hedefleniyor.

10 kişilik kontenjanı bulunan atölyeye kayıt için herhangi bir ücret ödenmezken katılımcı adaylarından bir CV, portfolyo ve motivasyon mektubu isteniyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

(Fotoğraf: Etherea, Edoardo Tresoldi © Roberto Conte)

Etkinlik Takvimi
Son başvuru tarihi: 29 Mayıs 2020
Sıralamanın yayınlanması: 19 Haziran 2020
Atölye başlangıç tarihi: 13 Temmuz 2020