Bademlik Tasarım Festivali 2022

‘’Bademlik Tasarım Festivali’‘ bu yıl ’‘altüst’‘ teması ile 3-5 Haziran tarihleri arasında Bademlik, Eskişehir’de gerçekleşecek.

Son 9 yıldır 2700’ün üzerinde başvurusu olan etkinlik bugüne kadar 1000’in üzerinde katılımcı, 120 profesyonel atölye yürütücüsü ve onlarca farklı tasarım disiplininden atölyeye ev sahipliği yaptı, 2016 ve 2018 yılında yurt dışından gelen yürütücülerin katılımı ile uluslararası bir boyuta taşındı. Festivale,  Türkiye’nin birçok şehrinden başta Mimarlık bölümü olmak üzere Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, Moda Tasarımı, Grafik Tasarım gibi çeşitli bölümlerden öğrenciler katıldı.

2013’te Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde bir grup öğrencinin başlattığı atölye çalışmaları, konser, tiyatro gibi etkinliklerin yer aldığı çoğu mimarlık bölümü öğrencisi olmak üzere farklı tasarım disiplinlerinden öğrencileri bir araya getiren etkinlik, katılımcılarına farklı pencereler açmayı amaçladı. 2021 yılında Covid-19 Salgını sebebi ile çevrimiçi platformda düzenlenen tasarım festivalinin başvuru süreci ve etkinlik takvimi daha sonra açıklanacak.

Detayli bilgi için tıklayınız.