BAB Architects, Habertürk TV’de Yayınlanan Beşinci Gece Programının Stüdyosunu Tasarladı

Ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirdikleri farklı ölçeklerdeki mimari, iç mimari ve broadcast design projeleriyle tanınan BAB Architects, Habertürk TV ekranlarında Mehmet Akif Ersoy’un sunuculuğunda yayın hayatına başlayan Beşinci Gece programının stüdyo tasarımını üstlendi.

Mimar İrem Arıbaş ve İç Mimar Hüseyin Beş önderliğindeki BAB Architects, Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinde başarılı mimari, iç mimari ve broadcast design projelerine imza atmış bir ekip olarak, Habertürk TV kanalında yayın hayatına başlayan Beşinci Gece programı için özel bir stüdyo tasarımına imza attı. Eğlence, sohbet, sanat ve müziğin bir aradalığını içinde barındıran Beşinci Gece, Mehmet Akif Ersoy moderatörlüğünde her hafta farklı konuklarla izleyicilere unutulmaz bir deneyim vadediyor.

BAB Architects imzalı Beşinci Gece Stüdyosu, tasarımında ahşap malzemenin yoğunluklu kullanımıyla öne çıkıyor. Mimarlar, mekanın atmosferini sıcak ve davetkar kılmak amacıyla ahşap kullanımına odaklanmış. Stüdyonun sol tarafında konukların keyifli sohbetlere dalabileceği bir alan, ortasında etkileyici performans sahnesi ve sağ tarafta ise müzik grubunun konumlandığı bölüm yer alıyor. Mekandaki derinlik hissinin arttırılması amacıyla pencerelerde deniz manzarası görüntüsü tercih edilmiş. Özel tasarlanmış LED + pleksi malzemelerden oluşan renk değiştirebilen ambians ışıkları, mekanın estetik detaylarını zenginleştirmede katkı sağlıyor ve bu sayede izleyicilere görsel bir şölen sunuluyor.

Beşinci Gece Stüdyosu’nun tamamı, BAB Architects mimarları tarafından geniş ve parlak siyah bir zemin üzerinde konumlandırılmış. Bu şekilde, çarpıcı dekorun zemine yansıtılmasıyla daha geniş bir mekansal algı oluşturulmuş ve mekanın büyüklüğü daha etkili bir şekilde vurgulanmış. Ayrıca, planlanan tasarım konseptine uygun olarak, yüz ışıkları kontrastlı ve parçalı bir biçimde stüdyonun işleyişine entegre edilmiş; böylelikle zemin ve aydınlatma tasarımında yenilikçi ve modern çözümler elde edilmiş.

Beşinci Gece Stüdyosu, mimarların özenle detaylandırdığı dikeyde iki kat hissi veren balkonlar, merdivenler ve ahşap lambri uygulamaları ile sıcak bir atmosfere sahip olmuş. Bu detaylar, stüdyoya gelen konukların rahatça etkileşimde bulunabileceği ve programın samimiyetini artıran bir atmosfer oluşturuyor. Deri koltuklar ve sunucu masası tercihleri, “late-night talk show” program kültürünü modern bir dokunuşla birleştirecek şekilde yapılmış. Tüm bu tasarım unsurları, Beşinci Gece programının özel ve çağdaş bir kimlik kazanmasına katkı sağlamış.