AURA İstanbul, Exlibris AURA Kitap Söyleşileri Dizisine Arketon İşbirliğiyle Devam Ediyor

Mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanan kitapların ele alındığı Exlibris AURA etkinlik dizisi, güz döneminde AURA İstanbul ve Arketon işbirliğiyle, Aykut Köksal, İpek Akpınar ve Yılmaz Değer’in katılımıyla devam ediyor.

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanmış kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisini; mimarlık yazınının klasiklerini, temel kuram kitaplarını ve Türkçe üretilmiş kuramsal kitapları yayımlayan Arketon Yayınları işbirliğiyle sürdürüyor.

Arketon tarafından yayımlanan Bruno Taut’un “Mimarlık Öğretisi” kitabının ele alındığı panel ile başlayan Exlibris AURA, güz döneminde yeni bir etkinlik formatıyla geri dönüyor. Her etkinlikte, yeni bir yayın, Arketon Yayınları’ndan ve sahaftan birer kitap olmak üzere, üç kitap ele alınacak. Aykut Köksal, İpek Akpınar ve Yılmaz Değer’in konuşmacı olacağı etkinliklere, ele alınacak kitaplara ilişkin konuklar da katılabilecek.

Etkinlik dizisi, çevrimiçi platformlarda, herkese açık ve ücretsiz olarak ayda bir kez düzenlenerek sürecek. Exlibris AURA’nın güz dönemi kapsamındaki ilk etkinliği ise 27 Ekim Çarşamba günü saat 20.00’de gerçekleşecek. Etkinliğe yönelik ayrıntılar çok yakında açıklanacak.