“ARCHIST Awards For Interior Design 2020”

“ARCHIST Awards For Interior Design 2020”; hep karşımızda duran, kafamızı her kaldırdığımızda, her dokunduğumuzda, her nefes aldığımızda gördüğümüz ama görmekten mutlu olmadığımız her tasarım objesini konu ediniyor.

MIMARSIV tarafından, mimar ve iç mimarlardan oluşan bir komite ile düzenlenen ARCHIST İç Mimarlık Yarışması; üçüncü yılında İç Mimar Tanju Özelgin’in kurgusu ile hazırlandı.

Giderek yayılan, kontrolden çıkan, alışılagelen uzun vadede çözülmesi daha da zor olan, başına buyruk, plansız, denetimsiz ve her türlü estetik ve işlevsel kaygıdan uzak, yavaş yavaş tüm hayatımızı kaplayan ve hiçbir tasaya çare olmayan tasarım kargaşasına yönelik çözümler üretmeyi; görünmeyeni görünür, konuşulmayanı konuşulur, üzerine düşünülmeyeni düşünülür kılmayı ve uzun vadede çözüme yönelik adımlar atmayı hedefleyen “ARCHIST Awards For Interior Design 2020”, hayata dokunan, kafaları meşgul eden, çözümler üretmeye iten projeleri bekliyor.

Profesyonellere açık olan yarışmaya başvurular web sitesi archist.mimarsiv.com üzerinden ve 21 Şubat’a kadar yapılabilir.

Altı kategorisi olan yarışmaya tamamlanmış işlerle; Yaşam Alanı, Çalışma Alanı, Alışveriş Alanı, Ticari Konaklama Alanı, Eğitim-Kültür Alanı ve gerçekleşmemiş projelerle, Hayata Geçmemiş Konsept Projeler kategorilerinde katılmak mümkün.

Jüri değerlendirmesi sonucu kısa listeye kalan projeler 18-19 Mart’ta Swissotel’de düzenlenecek MIMARSIV Selection organizasyonunda sergilenecek. 19 Mart’taki ödül gecesinde ise kazananlar açıklanacak.

ARCHIST 2020 Organizasyon komitesi İç Mimar Ali Doruk, İç Mimar Tanju Özelgin, Mimar Banu Uçak, Mimar Görkem Volkan, Mimar Hakan Sekmen, İç Mimar Jale Kulin ve MIMARSIV kurucu ortakları Aslı Sekmen ile İlkay Öngün’den oluşuyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Jüri

İç Mimar Atilla Kuzu

İç Mimar Hakan Ezer

Mimar Han Tümertekin

Prof.Dr.İnci Deniz Ilgın

Gazeteci- Yazar Nilay Örnek

İç Mimar Sefer Çağlar

İş İnsanı Serdar Bilgili

İç Mimar Tayfun Mumcu

Mimar Tülin Hadi

Ödül

Berlin Tasarım Haftası Gezisi