Arada Bir Yerde Ankara / Atölye & Sergi

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen Arada Bir Yerde Ankara başlıklı sergi kapsamında gerçekleşecek olan atölye serisi için son başvuru tarihi 7 Temmuz olarak belirlendi.

“TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi olarak daha önceki yıllarda gerçekleştirdiğimiz sergilerde Ankara`nın kent merkezleri Ulus ve Yenişehir`e odaklandık. 2019 yılında “Bilinmeyen Ulus” sergisiyle Ulus`un bilinmeyen yönlerini ortaya çıkarmayı hedefledik. 2020 yılında pandemi sebebiyle açılışını ertelediğimiz, Yenişehir`in değişken yapısını irdeleyen “Yarım Kalan Yenişehir” sergisini 2021 yılında izleyicisiyle buluşturduk. 2022 yılında kente daha bütüncül bir yaklaşımla bakan, Ankara`ya, Ankara`nın insanlarına ve duygularına odaklanan “Duygular Coğrafyası Ankara” sergisini gerçekleştirdik. 2023 yılında ise Ankara`nın başkent oluşunun yüzüncü yılında gerçekleştirdiğimiz “Olasılıklar Üzerine Bir Sergi: Ankara” sergisinde kentin dünü, bugünü ve yarınının olasılıklarını keşfe çıktık. Tüm bu sergilerin ardından bu yıl “Arada Bir Yerde Ankara” başlıklı sergisi için atölye serisi çağrısında bulunuyoruz. Aşağıda sergi bünyesinde yer alacak atölyelerin çağrı metinlerine ulaşabilir ve ilgi duyduğunuz atölyeyi seçerek başvurularınızı yapabilirsiniz.”

“Tüm sergilerimizde benimsendiği gibi, yine sergi ürünlerinin bir dizi atölyenin çıktısı olarak üretilmesi amaçlanmaktadır. Atölyeler, kolektif ve disiplinler arası üretim sürecini teşvik etmenin yanı sıra, bütünleştirici, kapsayıcı, eşitlikçi ve adaletli bir bakış açısını benimsemektedir. Bu amaçla yürütülmesi hedeflenen atölyelere ilişkin açıklamalar sunulmuştur. Bir arada düşünme, üretme ve ortak karar alma kültürünün bir parçası olarak atölyelerde aktif ve gönüllü görev alacak, yöntem ve kapsamını şekillendirdiği sergi atölyesinin ruhunu benimseyecek, tüm sürece katkı sunacak atölye katılımcılarımızı bekliyoruz.”

Atöyle için başvuruların son tarihi 7 Temmuz olarak belirlendi. Sergi tarihi ve mekanı, atölyelerin çalışmaları ile paralel olarak ileri bir tarihte duyurulacak.

Katılım formuna buradan erişebilirsiniz.