ALUTALKS

Smart Architecture’ın kurucusu Matthew Fineout’un yanı sıra, Nazlı Güngen (GÜNGEN), Burak Pekoğlu (BINAA), M. Sinan Kılıç (KASSO), H.Sefa Ertan (ŞİŞECAM), Prof. Dr. Özlem Eren (MSGSÜ) ve Dr. Ebubekir Koç’un (ALUTEAM) konuşmacı olarak katılacağı ALUTALKS, 5-6 Mart tarihlerinde TÜYAP’ta gerçekleşecek.

GALSİAD cephe ve alüminyum sektörüne değer katan isimlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. ALUTALKS programı için Smart Architecture’ın kurucusu Matthew Fineout, İstanbul’da ağırlanacak. Nazlı Güngen (GÜNGEN), Burak Pekoğlu (BINAA), M. Sinan Kılıç (KASSO), H.Sefa Ertan (ŞİŞECAM), Prof. Dr. Özlem Eren (MSGSU) ve Dr. Ebubekir Koç’un (ALUTEAM) katılımlarıyla gerçekleşecek olan ALUTALKS, Avrasya Pencere 2020 Fuarı’nın içerisinde, Alüminyum Özel Bölümü altında kendine yer bulacak.

ALUTALKS’un ana konuşmacısı olarak programda yer alan Matthew Fineout, uluslararası ölçekte son derece karmaşık bina formlarına odaklanan bir mimarlık ve danışmanlık firması olan Smart Architecture’ın kurucusu. Dijital teknolojileri kullanarak karmaşık bina sistemlerini çözme ilgisi, Frank O. Gehry and Associates’teki kıdemli ortaklığıyla başlayan Matthew; FOG/A’da Guggenheim Müzesi, Bilbao İspanya; Fisher Sahne Sanatları Merkezi, Bard College; Weatherhead Yönetim Okulu, Case Western Reserve Üniversitesi ve Weisman Sanat Müzesi, Minnesota Üniversitesi gibi ufuk açıcı birçok önemli projede yer aldı.

Matthew Fineout; Sidney’de Atlassian Anchor Tower, Dubai’de bulunan Entisar Super Tall Tower gibi pek çok uluslararası projeye danışmanlık yaptı. Foster + Partners ve Fernando Romero EnterprisE (FR-EE) arasında bir ortak girişim olan FR-EE firmasında; beş milyon feet karelik, serbest biçimli kabuk yapısı ile dünyada türünün ilk örneği olarak anılan Meksiko Yeni Uluslararası Havaalanı projesinde bina kabuğunun mimari yöneticisi olarak yer aldı. Bunların yanı sıra, dört binden fazla altıgen alüminyum panelin bir araya gelmesiyle oluşan, sürekli kıvrımlı cephesiyle dikkat çeken Soumaya Müzesi’nin bina kabuğunun geliştirilme ve uygulama süreçlerini yönetti.