ACE Mimarlık, P’not Etkinlikler Dizisi Kapsamında Aslı Özbay’ı Konuk Ediyor…

Aslı Özbay, “Argos in Cappadocia, Mekânın Ruhu; Ruhun Mekânı” başlıklı semineri ile ACE Mimarlık P’not Etkinlikler Dizisi’ne konuk oluyor.

ACE Mimarlık, P’not Etkinlikler Dizisi kapsamında, 18 Nisan Perşembe günü “Argos in Cappadocia, Mekânın Ruhu; Ruhun Mekânı” başlıklı semineri ile Kapadokya’da koruma, mimarlık ve “ACADEMIA” üzerine değerli görüşlerini ve birikimlerini katılımcılarla paylaşacak olan Aslı Özbay’ı konuk ediyor.

ACE Ofis’te gerçekleştirilecek olan etkinliğe katılım için ACE Mimarlık’la iletişime geçilip kayıt yaptırılabilir. Etkinlik, katılamayanlar için ACE Mimarlık’ın Instagram ve Facebook hesaplarından canlı olarak yayınlanacak. Gelecek etkinlikler ise firmanın tüm sosyal medya hesaplarından güncel olarak takip edilebilir.⠀⠀

Aslı Özbay

1964 Ankara doğumlu. Mimarlık eğitimini İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’de (şimdi MSGSÜ) 1987’de tamamladı. Restorasyon alanında yüksek lisans derecesini ODTÜ’den aldı. Meslek hayatının ilk bölümünde (1987-2002) ağırlıkla meslek örgütlerinde, mimarlıkla ilgili yayın ve etkinlik organizasyonlarında görev aldı: Mimarlar Odası, Serbest Mimarlar Derneği, Mimarlar Derneği 1927, Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ve Yapı-Endüstri Merkezi gibi kuruluşlarda çalıştı.

2002’de TH-İDİL Mimarlık, Şehircilik ekibi ile birlikte, Mustafapaşa-Sinasos Koruma Amaçlı İmar Planı vesilesiyle Kapadokya’da çalışmaya başladı. O tarihten bu yana, ağırlıkla Kapadokya’da ve restorasyon içerikli olmak üzere, çok sayıda proje ve uygulamanın içinde yer aldı.

2010’dan beri, Uçhisar’daki Argos Yapı ve Atölye Argos firmaları bünyesinde yapılmakta olan proje ve uygulama çalışmalarını yönetiyor.