Abu Dabi Flamingo Gözlem Kulesi Yarışması

Çevre ajansı Abu Dabi (EAD) işbirliğiyle gerçekleştirilen Abu Dabi Flamingo Gözlem Kulesi Yarışması, benzersiz bir biyoçeşitliliğe sahip Al Watba Sulak Alan Rezervi’nde yeni bir gözetleme kulesi tasarımı için çağrıda bulunuyor.

Herkese açık olarak gerçekleştirilen, kayıtları 30 Nisan’da başlayacak olan Abu Dabi Flamingo Gözlem Kulesi Yarışması’nda tasarımcılardan hem Al Wathba Sulak Alan Rezervi Koruma Alanı’nı gözeten, hem de kendi başına ikonik bir simge olma potansiyeline sahip tasarımlar üretmesi bekleniyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentinde bulunan, toplam 5 km²’lik bir alanı kaplayan bu yapay rezerv, tuz göllerinden, sulak alanlardan ve fosilleşmiş kumullardan oluşuyor. Rezerv özellikle kış aylarında 4.000 kadar göçmen flamingo sürüsüne, 250’den fazla kuş türüne ve çok sayıda bitki ve su yaşamına ait canlıya ev sahipliği yapıyor. Hayvan ve bitki yaşamının bir vahası haline gelen rezerv, sulak alanlara yerleşmek isteyen sayısız yabani hayvan türünü cezbediyor.

Yarışma sonucunda birinci, ikinci ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra 6 mansiyon ödülü verilecek. Yarışmanın son teslim tarihi ise 13 Haziran 2019.

Ödüller

Birincilik Ödülü: 3000 Dolar

İkincilik Ödülü: 1500 Dolar

Üçüncülük Ödülü: 500 Dolar

Detaylı bilgi için tıklayınız.