Saint-Gobain Öğrenci Yarışması

Saint-Gobain Öğrenci Yarışması, üniversite öğrencilerini Paris’in sanayi bölgesi Saint-Denis’e tasarımlarıyla hayat vermeye davet ediyor.

İzocam’ın, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl farklı bir konuyla hayata geçirdiği öğrenci yarışması, bu sene Saint-Gobain şirketlerinin ortak katılımı ve katkısıyla 20. kez düzenleniyor. Saint- Gobain’in dünya çapında 35 ülkede düzenliği, Türkiye’de ise İzocam, Saint-Gobain Rigips ve Saint-Gobain Weber ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmanın bu seneki konusu “yaşamı filizlendirmek”. Üniversite öğrencileri sanayi bölgesi olan Saint-Denis’i, bölgenin tarihi mirasının izlerine ve günümüz mahallelerinin ihtiyaçlarına uygun yeşil yaşam, öğrenme ve dinlenme alanlarına dönüştürecekler.

“Fikirden projeye” formatıyla gerçekleşen ve tüm fakülte ve bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan ve iki aşamadan oluşan yarışmanın ilk adımında, öğrencilerden “Tasarımınla Yaşamı Filizlendir” temasına uyumlu bir fikir projesi hazırlamaları ve bu fikirlerini ifade eden bir ön projeye dönüştürmeleri bekleniyor. Katılımcılar ön projelerini web sitesine 9 Mart 2020’ye kadar yükleyecek.

Gelen projeler arasından başarılı bulunanlar 16 Mart 2020’de ilan edilecek ve ikinci aşamaya geçen projeler, jüriden projelerini geliştirmeye katkı sağlayacak yorumları da alarak 15 Nisan’a kadar final projelerini teslim edecek. 18 Nisan’da katılımcılar projelerini jüriye sunacaklar ve dereceye girmek için yarışacaklar.

Yarışma Takvimi

Ön proje teslimi: 09 Mart 2020

İkinci aşamaya geçen projelerin duyurulması: 16 Mart 2020

Proje teslimi: 15 Nisan 2020

Açık stüdyo jürisi (Yer: Hyatt Centric Hotel, İstanbul): 18 Nisan 2020

Jüri

Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç

Y. Mimar Ali Erkan Şahmalı

Y. Mimar Durmuş Dilekçi

Doç. Dr. Gülten Manioğlu

Y. Mimar Hakan Demirel

Prof. Dr. Mehmet Çalışkan

Ödüller

Ulusal Aşama

1.lik ödülü: 10.000 TL

2.lik ödülü: 7.500 TL

3.lük ödülü: 5.000 TL

Ulusal aşamada dereceye giren ekipler 3-6 Haziran 2020’de Paris’te düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme ve uluslararası ödül için yarışma hakkı kazanacaklar.

Uluslararası Aşama

1.lik ödülü: 1.500 Euro

2.lik ödülü: 1.000 Euro

3.lük ödülü: 750 Euro

Özel ödül ve öğrenci ödülleri: 500 Euro