2. Mimarlık ve Enerji Çalıştayı

İlki Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen ve her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde sürdürülmesi planlanan Mimarlık ve Enerji Çalıştayı’nın 2. si 13-14 Ekim 2022 tarihlerinde Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

İklim değişikliği ile mücadele ve farkındalık çalışmaları kapsamında değerlendirilmesi gereken ‘Sıfır Enerjili Binalar ve İklim Değişikliği’ temalı çalıştay, farklı üniversitelerden gelecek mimarlık öğrencilerinin bu konudaki farkındalılıklarını arttırmak, tasarım yaklaşımlarında sıfır enerjili bütüncül bakış açısı benimsemelerini sağlamak hedefleniyor. Mimaride enerji alanında etkin çalışmalar yapan öğretim üyeleri ve sektörden uzmanların yapacağı sunumlar ve atölye çalışması ile tamamlanacak olan çalıştay, Mimarlık Bölümü lisans 3. ve 4. sınıfı öğrencilerinin katılımına açık olacak. Çalıştay süresince katılımcıların verilecek bir tasarım problemi üzerinden sıfır enerji yaklaşımlı özgün çözümler üretmesi amaçlanıyor.

Katılım Koşulları

  • Çalıştay, Mimarlık Bölümlerinin 3 ve 4. sınıf lisans öğrencilerinin katılımına açıktır.
  • Başvurular ekip (2 ve/veya 3 öğrenci) olarak yapılacaktır. Katılımcılar https://forms.gle/xv8YaMwEjKncz3Y4A adresinden ulaşabilecekleri başvuru formunu doldurarak imzalı dijital kopyasını mimarlikveenerji@trakya.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.
  • Kayıtları kabul edilen öğrencilere mail ile bilgilendirme yapılacaktır.
  • Başvuru formunun asılları çalıştay günü teslim edilecektir. Katılımcı öğrenciler, başvuruları ile organizasyon komitesince belirlenmiş kuralları kabul etmiş sayılırlar.
  • Katılımcılar, başvuru sırasında varsa sağlık problemlerini organizasyon komitesine bildirmeli, gerekli görülürse durumlarının katılımlarını etkilemeyeceğini sağlık raporu ile belgelemelidirler.
  • Çalıştaya katılım kontenjanla sınırlıdır. Kontenjan aşımında organizasyon komitesince katılım sayısını belirlemede başvuru önceliği dikkate alınacaktır.
  • Çalıştaya katılım ücretsizdir. Çalıştayda katılımcıların ulaşım giderleri kendilerine aittir.
  • Katılımcı öğrencilerin ilk 20 kişisinin Konaklama giderleri karşılanacaktır. Kırtasiye giderleri (eskiz kağıdı ve teslim paftaları) karşılanacaktır.
  • Ancak katılımcılar kişisel tasarım araç ve gereçlerini (bilgisayar, fotoğraf makinesi, kalem, cetvel vb.) yanında getirmelidir.
  • Çalıştay sonunda öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

Sorularınız için mimarlikveenerji@trakya.edu.tr adresiyle iletişim kurabilirsiniz.