1. Ulusal Mimarlık ve Kent Araştırmaları Sempozyumu

1. Ulusal Mimarlık ve Kent Araştırmaları Sempozyumu, 26-27 Ekim 2022 tarihlerinde, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Ulusal Mimarlık ve Kent Araştırmaları (UMKA) Sempozyumu, mekan odaklı akademik çalışma alanlarından güncel yaklaşımlar içeren, disiplinlerarası bir tartışma zemini oluşturmayı hedefliyor. Bilimsel bilginin üretildiği en temel araçlardan olan lisansüstü çalışmalarında yeni eğilimleri/ konu başlıklarını belirlemek ve akademik tartışma ortamı sunmak amacıyla, UMKA Sempozyumu 2022 Yılı teması “Tasarım Araştırmalarında Yeni Eğilimler” olarak belirlenmiş. Mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, kentsel tasarım, şehir ve bölge planlama gibi ilgili tüm bilim dallarında tez çalışmalarını sürdüren tüm lisansüstü öğrencilerine, danışmanlarına ve konuyla ilgili tüm araştırmacılara açık olan sempozyum, 26-27 Ekim 2022 tarihlerinde, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde hibrit olarak gerçekleştirilecek.

Katılımcıların özetlerini (250 – 500 kelime uzunluğunda) ve anahtar kelimelerini, kısa bir biyografi ile 01 Temmuz 2022 tarihine kadar, etkinlik web sayfasında yer alan özet gönderimi sekmesindeki form aracılığıyla sisteme yüklemeleri gerekiyor. Tez danışmanı belirlenmiş/atanmış olan tez öğrencilerinin, yazarlar kısmında danışman ve eş danışman adlarını da 2. ve 3. isim olarak ekleyerek başvurularını yapması gerekiyor. Sempozyum dili Türkçe’dir. Özetlerin daha önce bir yerde sunulmamış/yayınlanmamış olması gerekiyor.

Başvuruların değerlendirmesi, yazar bilgileri gizli tutularak Etkinlik Bilim Kurulu’nca yapılacak. Kabul edilen bildiriler, 1 Ağustos 2022 tarihinde e-posta yoluyla ilan edilecektir. Kabul edilen ve sunuşu yapılan özet bildirileri e-kitap olarak yayınlanarak katılımcılar ile paylaşılacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.